Капелан Нацгвардії відвідав бійців на передовій - НГУ

Нещодавно капелан рівненського підрозділу Національної гвардії України отець Іван Хміль відвідав гвардійців, які виконують бойові завдання на східних рубежах нашої країни. На фронті отець Іван Хміль привітав гвардійців із різдвяними та новорічними святами, провів богослужіння і духовні бесіди з бійцями.

Напередодні Різдва військові капелани Національної гвардії відвідують військовослужбовців на фронті, щоб підбадьорити бійців і підготуватися разом з ними до різдвяних і новорічних свят. 

«Ще з початку повномасштабного вторгнення ми відчули гостру потребу – бути поруч з людьми на передовій. На жаль, тоді капелани вважалися цивільними й планувати такі поїздки було складно. Врешті це змінилося й тепер у нас є нагода частіше відвідувати наших побратимів у зонах бойових дій. П’ятого грудня я прибув на Донеччину. На наступний день, на День Святого Миколая, я з подарунками відправився до підрозділів. Протягом двох тижнів вдалося відвідати практично всіх наших військовослужбовців, котрі виконують службово-бойові завдання у районах ведення бойових дій. Підрозділи дуже тепло прийняли мене. За цей час ми встигли провести богослужіння, спільні молитви й організувати духовні зустрічі. З нацгвардійцями ми обговорювали місце воїна і місце християнина під час війни, позицію християнина-воїна і духовну підготовку до Різдва», – розповідає капелан.

Отець Іван вже не перший рік служить капеланом і має чималий досвід духовного супроводу військовослужбовців як у місцях дислокації підрозділів, так і на передовій. 

«Кожна поїздка – унікальна, адже життя на фронті дуже динамічне і досвід попередніх поїздок швидко стає неактуальним. Я розумів, що з початком повномасштабного вторгнення, духовна служба на фронті буде абсолютно іншою, аніж до 2022 року. Тому я ґрунтовно готувався до цього виїзду. Дякую всім, хто допоміг зібрати подарунки для наших військовослужбовців. Зокрема парафіям Святих Верховних апостолів Петра і Павла (УГКЦ) у місті Здолбунів, парафії Святого Юрія (УГКЦ) у місті Рівне, парафії Святого Миколая (УГКЦ) у Рівному і вихованцям ліцею №1 міста Рівне. Мене дуже вразили населені пункти, де досі живуть маленькі діти зі своїми родинами. Ми зупинялися і ділилися смаколиками з дітворою. Дуже боляче спостерігати в яких умовах живе наше майбутнє покоління», – коментує отець Іван Хміль.

За словами отця Івана, для капелана важливо показати військовослужбовцям, що на фронті вони не самі. Присутність капелана у зоні бойових дій – це видимий знак невидимої Божої присутності поруч з військом.

«Я був на позиціях разом з усіма нашими військовослужбовцями, чув ворожі обстріли. Наші гвардійці казали, що коли на позиціях є капелан, то з’являється відчуття, ніби Бог десь поруч. Я ж завжди наголошую, що навіть попри відсутність капелана Бог разом з вами. Господь з України не виїхав, він одягнув камуфляж, несе службу й отримує поранення. Христос завжди казав, якою тяжкою не була б дорога я завжди буду поруч з вами. Сьогодні наші військовослужбовці теж несуть тяжкий хрест оборони України від окупанта, тому їм вкрай важлива підтримка», – підсумовує капелан рівненського підрозділу.

На зворотному шляху отець Іван зустрівся з підрозділом, який прямував на фронт, щоб допомогти побратимам. 

«Це була дуже тепла зустріч. Цікавим став момент, коли на моєму прикладі гвардійці побачили, що я повертаюся з одного із найгарячіших напрямків і зі мною все гаразд. Я поділився з побратимами своїм досвідом перебування і це допомогло їм налаштувати себе на позитив», – пригадує священник.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту