Нещодавно головні сержанти підрозділів Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України взяли участь у спеціальних навчаннях, що спрямовані на підвищення методичної майстерності сержантського корпусу. Під час заходу сержанти отримали знання і відпрацювали навички, щоб згодом організувати подібні заняття у своїх підрозділах.
![photo-2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo-2.jpg)
![photo-4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo-4.jpg)
![photo-11](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo-11.jpg)
![photo-17](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo-17-1.jpg)
![photo-20](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo-20.jpg)
![photo-40](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo-40.jpg)
![photo-44](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo-44.jpg)
Професійний сержантський корпус – це запорука організації ефективних та дієвих бойових підрозділів, тому Національна гвардія присвячує значну увагу системній підготовці молодших командирів підрозділів. В межах навчання сержантський корпус відпрацював головні елементи тактичної і військово-медичної підготовки.
Головні сержанти вивчили етапи та зміст роботи командира під час організації бою, алгоритм прийняття військового рішення. Відпрацювали головні аспекти тактичної підготовки: захід на позицію, організація процесу доставки боєприпасів, організація розвідки та інші необхідні навички ефективного виконання бойового завдання.
Також під час навчання були відпрацьовані базові питання військово-медичної підготовки, наприклад, визначення маршрутів евакуації поранених, шляхи мобільності й організація пункту збору поранених бійців.
«Наші навчання спрямовані на те, щоб серед сержантів Національної гвардії постійно працювала система обміну досвіду та інформації. Сьогодні ми навчаємо головних сержантів військових частин. Вони, в свою чергу, будуть передавати ці знання і навички своїм колегам на місцях несення служби. Окрім практичних завдань з тактичної підготовки і медицини ми також приділили увагу усвідомленню ролі та завдань лідера підрозділу. Сьогодні Сили оборони України потребують сержантів-лідерів, котрі навчатимуть своїх побратимів і вестимуть їх у бій, демонструючи приклад професійного і досвідченого командира», – пояснює головний сержант Західного територіального управління Андрій Струс.