“Головна Перемога ще попереду!” — гвардійці стали призерами Кубка Європи із самбо - НГУ

Гвардійці Максим Бєлєвцов та Роберт Гасанагаєв здобули срібну та бронзову медалі на Кубку Європи серед чоловіків і жінок зі спортивного та бойового самбо. Загалом українці привезли з румунського Кейле Гредіштей, де проходили змагання, 41 медаль: 19 золотих, 14 срібних і 8 бронзових.

Військовослужбовець 5-ї Слобожанської бригади старший солдат Максим Бєлєвцов — чотириразовий Чемпіон України  та майстер спорту зі спортивного самбо. Хлопець здобув срібло на цьогорічному Кубку Європи, і це була дуже важлива перемога для нього, адже гвардієць брав участь у змаганнях вперше від початку повномасштабного вторгнення. Готуватися до боротьби за Кубок Європи було вкрай важко, адже хлопець з лютого 2022 року безперервно обороняє рідну Харківщину.

Я приїхав на змагання, подивився як борються спортсмени-конкуренти та зловив себе на відчутті, що люди навколо більш підготовлені ніж я. Насправді я мав мало часу для тренувань і підготовки й через це переймався. В якісь періоди за ці 10 місяців навіть можливості не було, адже ситуація навколо була напруженою і небезпечною. Але я знаходив якусь годину вільного часу і тренувався. Було складно, але спорт – це дисципліна і ти просто підіймаєшся і робиш”, — розповідає Максим.

Самбо для гвардійця – важлива складова життя. Загалом спорту він присвятив дев’ятнадцять років зі своїх двадцяти п’яти, тому не уявляє своє життя без боротьби. Спортсмен виступає у ваговій категорії до 64 кілограмів.

“Я вдячний своїм побратимам, що маю можливість хоча б частково продовжувати спортивну діяльність. Змагання європейського рівня у Румунії – це ще один привід здобути перемогу для України. Виступати під українським прапором, який тепер впізнають у всьому світі — надзвичайно почесно. Після повернення зі змагань я повернуся до обов’язків служби”, – ділиться спортсмен.

Гвардієць Роберт Гасанагаєв здобув на цих змаганнях бронзову медаль, де представляв нашу країну у ваговій категорії до 79 кілограмів. Чоловік віддав самбо та дзюдо близько 20 років. На його рахунку – призові місця на Кубку Європи у 2016, 2019 рр. і перемоги у чисельних Чемпіонатах та Кубках України.

“Ми готувалися до змагань разом з Максом, бо проходимо службу в одному підрозділі. У мирному житті взагалі займаємося у різних тренерів, але Нацгвардія об’єднує. Ми познайомилися вже під час служби у бригаді, з того часу товаришуємо”, — розповідає нацгвардієць.

Гвардійці зазначають, що вони переглянули свої цілі та цінності після початку повномасштабного вторгнення. Тепер, окрім роботи над досягненням спортивних звершень, бійці зі зброєю в руках працюють над тим, аби Україна перемогла у війні з російськими окупантами.