Два Амореки – одне ціле: історія дружби та служби - НГУ

Аморек – у перекладі з польської мови означає «Амурчик». Тобто, грайливий маленький хлопчик з крилами, супутник римського бога кохання, який закохує усіх пострілами зі свого лука.

 

Наскільки це ім’я підходить чотирилапому нацгвардійцю, що служить у 5-й Слобожанській бригаді НГУ, ми з’ясовували на одному з блокпостів під Харковом, де несе свою службу Аморек зі своїм побратимом – кінологом.

«Аморек – німецька вівчарка. Це ім’я дуже підходить цьому псові. Він справді дуже добрий та грайливий собака. У нас в бригаді служить його рідний брат Антей, там характер значно відрізняється від нашого. Нам 7 років, це зрілий вік для службового пса, але ми у прекрасній формі та любимо гратися та бешкетувати у вільний від служби час», – розповідає побратим Аморека кінолог Назар.

Кінолог, позивний якого збігається з ім’ям собаки, служить у нашій бригаді вже третій рік. Розпочинав як солдат строкової служби, згодом підписав контракт та має звання молодшого сержанта. Він гладить Аморека по шиї, розповідаючи про свого улюбленця. Амореку до вподоби увага побратима, але він хоче пограти у щось більш активне, тому пританцьовує та скавчить, наче запрошуючи побігати. Але ми розмовляємо  на блокпості, перед виходом команди кінологів на зміну. І сьогоднішні «ігри» будуть пошуками зброї та інших заборонених для перевезення речей.

До речі, Аморек служить разом зі своїм кінологом всі три роки. На рахунку кінологічної пари багато гучних та вибухонебезпечних знахідок в автівках, що зупиняють для перевірки нацгвардійці на блокпостах.

Рекорд цієї дружньої команди – понад 800 набоїв та одноразовий протитанковий гранатомет, що були виявлені лише за одну зміну.

 «Аморек любить грати  більше за смачненьке, але на блокпостах особливо не пограєшся, тому доводиться заохочувати чимось ласим. З улюбленого – курячі крильця, він любить похрумтіти ними», – з ніжністю розповідає про смаки свого чотирилапого побратима Назар.

Аморек дуже кмітливий та чутливий собака, пошук зброї та вибухівки для нього – улюблена гра. Як пояснює Назар, пес любить це навіть більше за затримання, у яке теж постійно грають на тренуваннях.

Днями особливого гвардійця було нагороджено медаллю «За віддану службу» третього ступеня. На честь цього він отримав шикарний обід та прогулянку улюбленим маршрутом.

Два Амореки постійно разом, 24 години на добу вони проводять на службі або відпочивають від неї. Бо вони не лише напарники, але й справжні друзі. Службовий собака зазвичай працює 8 – 9 років, можна сказати, що 7 років Аморека – передпенсійний вік. Але Назар не збирається розлучатись зі своїм другом, каже, що після завершення його військової кар’єри обов’язково забере Аморека на заслужений відпочинок до своєї домівки вже як домашнього улюбленця.

І Аморек точно знає про це, бо відчуває кожну думку свого старшого друга та напарника.

Пресслужба Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту