Духовна підтримка для гвардійців - НГУ

В гарячих точках, на бойових позиціях і блокпостах Національної гвардії України на Донеччині та Луганщині, поряд із бійцями несуть службу люди, які ніколи не беруть до рук зброї. Їхня зброя – це віра. Віра в Бога, Україну і неодмінну перемогу добра. Військовий капелан Артемій постійно відвідує гвардійські позиції як на першій лінії оборони, так і в тилу бойових дій.

Отець Артемій переконаний: духовна основа дуже важлива для людини на війні.

«Мені розповідають хлопці, які до війни не були вірянами, що на полі бою молитви самі собою ллються із серця, із вуст, абсолютно щиро. Це одне із переможних таїнств Бога, його сила, яка переходить до молящого. Бог завжди поруч, у найскладніших ситуаціях.» – говорить капелан. Діяльність військового капелана, він вважає більш ризикованою, аніж у парафіяльного священника. І додає: «…але воїн на передовій ризикує своїм життям набагато частіше».

До капелана гвардійці приходять сповідатися або помолитися за близьких. Записки із проханнями пишуть власноруч. Просять помолитися за батьків, дітей, друзів, а також – за рідне місто та Україну.

Нацгвардієць Дмитро пояснює:  «У місцях, де ти постійно дивишся в очі смерті, звернутися до когось, не зовсім військового, хто тебе почує, підкаже і підтримає, іноді просто необхідно. Багато церков тут, де ми знаходимось, потрощено ворогом і сходити до храму немає можливості. Часто ми самі звертаємось до отця Артемія навіть просто поговорити за життя, почути мудрі настанови».

Щодня, перед бойовими виходами та іншими важливими для підрозділів завданнями, отець Артемій благословляє молитвою та підтримує бійців, говорить про вічні цінності та важливість місії боронити рідну землю від ворога.

«Я щодня бачу наших воїнів у різних обставинах, і на короткому відпочинку, і після тяжкого бою, і не перестаю захоплюватися ними. Всі, як один, переконані і стовідсотково налаштовані на перемогу. Цей непереборний переможний дух у всіх – від рядового до командира і є нашою силою, яка подолає ворога і принесе нам мир!» – говорить капелан.

 

Перейти до вмісту