Домедична підготовка: передача досвіду від бойового медика школярам - НГУ

В умовах сучасного світу, де ризики та небезпеки можуть виникати неочікувано, знання та навички домедичної допомоги стають неоціненними. Особливо важливо, щоб такі знання мали школярі, адже в надзвичайних ситуаціях кожна хвилина на вагу золота.

В цьому контексті, досвід бойового медика може стати незамінним джерелом знань для навчання молоді основам надання першої домедичної допомоги. Тому бойовий медик 27 Печерської бригади Національної гвардії України Олександр Корнійчук, відомий своїм псевдо Байкер провів заняття з домедичної допомоги для школярів спеціалізованої школи №43 «Грааль».

Домедична підготовка охоплює базові знання і навички, які дозволяють надавати допомогу до прибуття медичних служб. Ці навички можуть врятувати життя, зменшити рівень травматизму та підвищити шанси на успішне одужання.

Під час занять у школі бойовий медик розповів про основні принципи домедичної допомоги, типові травми та їхні ознаки, а також алгоритми дій у різних ситуаціях.

Під час практичних  занять учні відпрацювали як правильно зупиняти кровотечі, накладати джгути та пов’язки, використовувати підручні засоби для зупинки кровотечі під дією прямого тиску.

«Розігрування різних сценаріїв допомагає школярам закріпити знання на практиці та підготуватися до реальних ситуацій», – зазначив Байкер.

 

«А історії та приклади з життя бойових медиків надихають учнів серйозно ставитися до домедичної підготовки та допомагати іншим», –  додала офіцер відділу цивільно-військового співробітництва майор Ірина Савченко.

Наприкінці занять начальник групи відділу цивільно-військового співробітництва підполковик Алла Клачко підсумувала:

«Сучасні школярі, озброєні знаннями та практичними навичками, стануть впевненішими та готовими діяти в критичних ситуаціях, що є невід’ємною складовою розбудови здорової та безпечної нації».

Захід був проведений в рамках цивільно-військового співробітництва за сприяння офіцерів відділу цивільно-військового співробітництва ІВЦ НГУ.

Відділ цивільно-військового співробітництва ІВЦ НГУ

Перейти до вмісту