Добровольці «Гвардії наступу»: хто вони та як тренуються? (ВІДЕО) - НГУ

Штурмові бригади «Гвардії наступу» продовжують формувати резерви для звільнення тимчасово окупованих територій. У бригадах Нацгвардії триває активна фаза підготовки бійців, відібрані добровольці вже готуються до контрнаступу на полігонах. 

Серед добровольців чимало тих, хто вже має бойовий досвід, але здебільшого це громадяни з цивільною спеціальністю.

«Дуже багато добровольців доєдналося, з початку були кадрові військові, які пішли або на пенсію, або з якихось певних причин покинули лави Збройних сил, Національної гвардії, Національної поліції. Потім доєдналися добровольці, які виявили бажання захищати нашу країну, нашу свободу, нашу незалежність. Вразило, що люди попри великий ризик життю і здоров’ю, на загрозу загинути, виконували завдання, деякі навіть не мали ані бойового досвіду, ані практичного досвіду, навіть не тримали зброї в руках. Люди, які стали на захист нашої Батьківщини пліч-о-пліч зі мною, з побратимами заслуговують великої поваги та великої шани», – зазначив командир 3 бригади оперативного призначення «Спартан» полковник Вадим Гладков.

В пошуках бойового підрозділу, для того, щоб дійсно брати участь у війні та боронити нашу країну обрав бригаду «Спартан» нацгвардієць Антон Шестаков.

«Тренування проходили в декілька етапів: спочатку були індивідуальні тренування, базові навички володіння зброєю, спорядження магазинів, потім загальновійськова підготовка, підготовка з топографії, з орієнтування на місцевості, стрілецькі навчання, спеціальна підготовка.  Крім того тренування у складі підрозділів – це робота групами, робота «двієчками», «трієчками» у складі відділень та взводів. В процесі тренування військовослужбовців найбільше вражає та наснага з якою бійці готуються до виконання бойових задач, які будуть в майбутньому і всі знають на що вони йдуть і для чого вони тут», – зазначив командир роти оперативного призначення бригади «Спартан» лейтенант Антон Шестаков.

«Досить багато добровольців в моєму підрозділі, які прийшли з дуже високим рівнем мотивації захищати та боронити свою країну. Тренування у нас проходять на полігонах, в аудиторіях, багато теорії та дуже багато практики. Вводимо нові «фішки»,  намагаємося йти «в ногу з часом»», – зазначив командир взводу роти розвідки спеціального призначення бригади «Спартан» молодший лейтенант Павло на псевдо Паштет.

Командир роти зазначає, що добровольці проходять ту саму підготовку, що проходять всі контрактні військовослужбовці, але з більшим нахилом на базові навички, починаючи від ТТХ зброї, спорядження магазинів до тих вправ, які виконують контрактні військовослужбовці, які проходять службу у підрозділі близько трьох-чотирьох років.

«Саме ця структура підготовки, яка є в підрозділах бригад «Гвардії наступу» – вона на вищому рівні ніж у звичайних зведених батальйонних тактичних групах, тому що ці бійці готуються разом, вони краще знають один одного, знають своїх командирів, у них краща комунікація. І відповідно від того угруповання, яке співпрацює багато часу тісно між собою кращий результат», – зазначив командир взводу роти розвідки спеціального призначення бригади «Спартан» молодший лейтенант Сергій на псевдо Москаль.

За словами командира бригади «Спартан» штурмові дії – це досить складний маневр, досить складна робота, яка потребує навченості особового складу, загартування духу і розуміння, що далі треба робити. Стримувати позиції тактично легше.

«Під час контрнаступу напевно найсильніша складність – це те, що ворог завжди знаходиться в найвигіднішому положенні, тому що він обороняється і потрібно зайняти його позиції вибити й переламати першу лінію оборони – це найскладніше. Коли піде за першу лінію, буде вже дещо простіше, тому що можна буде проводити контрнаступ в декілька напрямків», – зазначив молодший лейтенант Сергій на псевдо Москаль.

«Наступ складний тим, що потрібно постійно рухатися вперед, постійно динамічно змінювати позиції, не зупинятися на одному місці та швидко приймати рішення. Це робота не для кожного, але всі хто тут, вони знають для чого вони тут і готуються для того, щоб успішно виконати поставлені задачі», – зазначив лейтенант Антон Шестаков.

Гвардійці бригади «Спартан» є питомою складовою Сил Оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах й відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Штурмова бригада «Спартан» – об нас ламається ворог!

Вступай і наступай!

Заповнюй анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua/

Відділення інформації і комунікації Східного територіального управління НГУ

Перейти до вмісту