Степан Лукович розпочав свою військову кар’єру у 1999 році та проходив службу в батальйоні спецназу «Чорний скорпіон». Маючи необхідний рівень фізичної підготовки, а також володіючи англійською мовою на високому рівні, гвардієць разом з військовослужбовцями інших силових структур пройшли відбір і спеціальні навчання, тож у 2001 році виїхали з миротворчою місією в Косово.
Військовослужбовець каже, що з перших днів після прибуття спільно з миротворцями іноземних країн розпочали несення служби.
«Там якраз закінчувалась війна і був дуже нестабільний стан. Мусульмани підривали християнські церкви, а християни – їхні мечеті. Ми мали свою бронетехніку і перевозили людей та дітей. Доводилось перевозити через сербські села мусульманських дітей до школи, а мусульманських – через краянські села, бо вони (ворогуючі сторони) могли зробити що завгодно – могли обстріляти, підірвати», – згадує майстер-сержант Національної гвардії.
Чоловік розповів, що на Батьківщину повернувся через 1,5 року виконання миротворчих завдань. Сьогодні він продовжує службу в одному з підрозділів Національної гвардії у Львові та вірить у нашу перемогу над російським ворогом.
Детальніше про роль українських миротворців дивіться у відеосюжеті.