До гвардійських кінологів приєдналися молоді чотирилапі побратими - НГУ

В одній із військових частин Нацгвардії у Вінниці кінологічну службу поповнили трьома чотирилапими вихованцями. Арні, Хель і Айс вже почали свої перші навчання і тепер готуються до іспитів, щоб згодом приступити до щоденної служби.

П’ятимісячна бельгійська вівчарка Хель разом зі своїм господарем у кінологічній службі – новобранці. Євген був солдатом строкової служби. Коли почалася війна, гвардієць підписав контракт і вирішив опанувати кінологічну справу. Для служби Євген обрав собі талановиту чотирилапу помічницю.

«Хель ще молода, тому вередує. Але швидко вчиться та слухає. Бельгійську вівчарку підібрав мій друг. Він вже понад п’ять років займається породистими собаками, тому порадив мені обрати бельгійських вівчарок. Вони мають гарну окрасу, розумні, спритні й піддаються дресуванню. Вірю, що Хель стане чудовою службовою помічницею», – ділиться нацгвардієць Євген.

Невгамовна і грайлива ще одна бельгійська вівчарка Айсі.  Солдат Максим з дитинства любить тварин. Тому вже вивчився на кінолога. Нацгвардієць вимогливий до тренувань. Айсі вже проявила талант – чотирилапа полюбляє грати у м’яча. Тож, скоріш за все, її спеціальність – це пошук зброї, вибухівки або наркотиків, певен гвардієць.

«Дуже важливо саме в ранньому віці правильно визначити характер собак. Спокійних собак тренуємо на пошук зброї, агресивніших залучаємо до пошуку робіт, затримання злочинців. До кожного собаки треба підібрати підхід», – каже кінолог Максим.

Незамінним помічником з пошуку людей стане німецька вівчарка Арні, переконаний його господар. Собака вже демонструє свої професійні навички. Та найголовніше у роботі – це співпраця і порозуміння між собакою і кінологом, кажуть фахівці військової частини.

«У новеньких собак ранкове та вечірнє тренування. Годуємо п’ять разів на день. Собака до шести місяців має отримувати багато вітамінів, щоб мати нормальний ріст, кістки та форму, аби в майбутньому з нею можна було займатися. Дивимося по загальному курсу дресування, як виконує команди. Робимо висновки. Але для бездоганної служби собака має пройти суворий вишкіл», – ділиться досвідом начальник кінологічної служби Олег.

Вже скоро кінологи зі своїми чотирилапими правоохоронцями поїдуть на іспити, там і визначать їхні майбутні спеціалізації.

Перейти до вмісту