“Днями був обстріл РСЗВ”: шосткинські гвардійці розповіли про роботу блокпостів - НГУ

Питання безпеки — пріоритет у прикордонних регіонах. Не є виключенням і Сумщина, вкрита мережею блокпостів. На частині з них несуть службу гвардійці військової частини 3022 Національної гвардії України.

Блокпост на в’їзді у Шостку. Гвардійці зупиняють для огляду автомобілі. Вони роблять свою справу звично, навіть у негоду.

“Наша робота полягає в тому, щоб перевіряти документи людей, які в’їжджають до міста. Ми також оглядаємо автомобілі на наявність заборонених предметів, таких як зброя та вибухівка”, – розповідає гвардієць Ігор.

Більшість водіїв ставляться до процедури проходження блокпоста з розумінням.

“Більшість людей знають, що це заради їхньої ж безпеки. Хоча іноді є й такі водії, хто намагається посперечатися або, навіть, посваритися. У таких ситуаціях важливо зберігати спокій та діяти професійно. Ми чітко та ввічливо пояснюємо правила й процедури, і наполегливо виконуємо свою роботу”, — розповідає гвардієць Микола.

Однак служба на блокпостах – це не лише перевірки та огляди. Буває, що росіяни завдають ударів ракетними системами залпового вогню (РСЗВ).

“Днями був обстріл РСЗВ, уламки розлетілись на 500 метрів, ми ледве встигли переміститись до укриття, — каже гвардієць Олександр. — Дякуючи Богу, всі залишилися живі та неушкоджені”.

Вночі гвардійцям, які несуть службу на блокпостах, теж вистачає роботи. Вони разом з вогневими групами працюють по БпЛА “Shahed” російських загарбників, аби вони не дісталися міста.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту