Родини нацгвардійців проходять оздоровлення в Італії - НГУ

Поряд із військовою підтримкою України союзниками у боротьбі з державою-агресором є ще і громадська допомога. Волонтери, благодійні організації, громадські структури хочуть робити свій вклад у наближенні миру і достойного майбутнього України. Щоб втілити в життя ініціативу з психологічної реабілітації дітей наших захисників скооперувалися Міністерство внутрішніх справ, Національна гвардія України, Європейський рух ненасильницьких дій та Фундація «Дім Рональда Макдональда». Разом вдалося організувати тур для відпочинку групи дітей загиблих героїв та діючих військовослужбовців Нацгвардії з різних регіонів України.

Провели в дорогу та підготували маленькі подарунки з солодащами та продуктами першої необхідності групу родин гвардійці з ужгородської військової частини. Приймаюча сторона – «Будинок Дональда» у Полідоро, яким опікується Фонд Рональда Макдональда. У цьому комплексі, зазвичай, проживають батьки з дітьми, госпіталізованими до ватиканської педіатричної лікарні «Bambino Gesù» для полегшення процесу підготовки до лікування та швидкої реабілітації.

Зустрітися і поспілкуватися із сімʼями українських військовослужбовців приїхали організатори від італійської сторони. «Ми підтримуємо Україну. І наше основне завдання, щоб Ви відчули, що Ви – частина великої європейської родини, а дітки з України віднайшли свою радість», – звернулася очільниця Фундації Рональда Макдональда в Італії Марія Кʼяра Роті. Анджело Моретті, керівник організації «MEAN»(Європейський рух ненасильницьких дій) висловив свої мотивації та розповів про історію і плани проєкту: 

«Дякуємо за те, що прийняли наше запрошення. Наша мрія — це захищати мрії ваших дітей. Особливу подяку передаємо українським військовим чоловікам, захисникам, які сьогодні не можуть виїхати за кордон. І величезна шана тим, хто загинув за спокій у Європі. Ми визнаємо величезне значення тих, хто захищає Україну. Думаємо, ми зі своєї сторони теж маємо щось робити. Наша організація була створена через пару днів після початку повномасштабного вторгнення Росії. І ми намагаємося робити те, що можемо, в ненасильницькій сфері. 8 разів ми були в Україні: у Києві, Львові, Броварах, Миколаєві. Здебільшого, відвідували лікарні та привозили гуманітарну допомогу. Ми також допомагаємо встановлювати звʼязки між меріями українських та європейських міст з поглядом на довготривалу співпрацю у сфері підтримки нашого майбутнього — дітей. З дитячим фондом Рональда Макдональда ми розділили цей проєкт літнього табору на запит українських представників. Дуже важливо, щоб діти закарбовували в памʼяті гарні моменти навіть у ці драматичні часи».

 

«В умовах війни дуже складно організувати відпочинок та оздоровлення для діток в Україні. Частина територій з доступом до моря окупована, частина замінована, частина зараз непридатна для відпочинку після підриву росіянами Каховської ГЕС. Серед наявних баз відпочинку також небагато які мають всі умови для безпеки в умовах обстрілів. До того ж, стрес від наслідків війни отримують не лише військові. Діти — одна з найменш захищених категорій. Вони постійно живуть в умовах тривог, переїздів, а дехто уже втратив своїх батьків. І тут зараз теж відпочивають такі дітки. Ми дякуємо всім організаторам за влаштований відпочинок для сімей українських гвардійців», — подякувала представниця від Національної гвардії України.

Відпочинок триватиме 2 тижні на узбережжі Тірренського моря поблизу Риму. Діти зможуть пройти спеціально підготовлену програму постстресової реабілітації. Щодня, окрім відпочинку на морі, на них з мамами чекатимуть різноманітні заняття: тематичні гуртки з аніматорами, італійськими кухарями, взаємодія зі спеціально навченими собаками-рятувальниками (пет-терапія), спортивні та музичні активності, гідротерапія, екскурсійні прогулянки, відвідування спеціального мульт-сеансу українською мовою в кінотеатрі тощо. 

 

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту