Діти нацгвардійців повернулися з літнього польськомовного табору у місті Кросно - НГУ

З 9 серпня по 1 вересня 2022 року діти віком від 7 до 16 років військовослужбовців Національної гвардії України, що забезпечують охорону та оборону об’єктів атомної енергетики України, мали можливість взяти участь в літньому мовному таборі у Польщі, що проходив у місті Кросно, і був організований і профінансований українською ДП НАЕК «Енергоатом» та польською енергетичною компанією «Tauron Polska Energia».

Організаторами все було продумано до дрібниць: від форми дітям (а це білі і жовті футболки та голубі кепки з логотипом компанії), цікавих інтерактивних занять з вивчення польської мови, різнопланових екскурсій, теплих і зворушливих зустрічей з відомими людьми, захоплюючих майстер-класів, веселих відвідин басейну і аквапарку до комфортних умов проживання та меню.

Щиро дякуємо нашим українським партнерам з ДП «НАЕК «Енергоатом» за можливість нашим дітям участь в цьому проєкті: виконавчому директору з персоналу Олегу Бояринцеву, провідному інженеру відділу колдоговірного регулювання Ользі Рубіновій, директору департаменту соціальної політики Сергію Павловському за надану змогу оздоровити дітей нацгвардійців.

Велика подяка директору табору Юлії Багатко, яка вміла згуртувати опікунів і розставити акценти на щоденній діяльності наших діток. Власне їй належить ініціатива урочисто вітати іменників з Днем народження. Дітям таке святкування зі смачним домашнім тортом, святковими свічками, в колі нових друзів, в країні, яка радо прийняла їх, далеко від найрідніших людей, запам’ятається на все подальше життя.

Дітвора впродовж місяця насолоджувалася відпочинком, набралася сил на новий навчальний рік, відвідала цікаві місця Кросно та його околиць, з’їздили на арт-терапію та активності до ошатного міста Жешува та погуляли вузенькими брукованими мальовничими вуличками затишного міста-красеня Кракова.

Особлива подяка нашій невгамовній, позитивній людині з променистою усмішкою пані Людмилі Костушевич, невтомній волонтерці, організатору і координатору проєкту, яка посеред ночі виїхала з Польщі до України, у Самбір зустрічати наші автобуси та супроводжувала їх аж до кінцевого пункту – міста Кросно.

Так, за майже місяць інтенсивного оздоровлення та казкового відпочинку в житті дітей нацгвардійців забулися сигнали тривоги, щоденні стреси, сумні новини від батьків, жахи окупації в рідній країні, натомість з’явилися позитивні враження, доброзичлива усмішка та щирий сміх. Довга дорога через усю Україну компенсувалась теплим прийомом польськими друзями, які підготували насичену і цікаву програму. Дружня атмосфера та відчуття великої родини розтопили серця дітей, вони розкрили свої таланти, говорили про сокровенне, взяли активну участь у розкішному флешмобі до Дня українського Прапора, вручили меру Кросна пану Пйотру Пшитоцькому та Президенту польської енергетичної компанії «Tauron Polska Energia» пану Артуру Важосі підписані побажаннями стяги, зустрілися з сестрами-монашками і дискутували з ними про духовне, важливе і головне. Але найбільше адреналіну і емоцій було у дітей в «EnergyLandia» (парку розваг та атракціонів на кшталт Діснейленду). Ця локація і для дітей, і для дорослих, опікунів була, як часто кажуть, вишенькою на торті. Ці сяючі, неймовірно щасливі оченята дітей видно на усіх фотографіях! Окрема вдячність Вам за це та Голові фундації «Slow Beskid» пані Малгожаті Халковській.

Теплі спогади про гостинну і пречудову Польщу будуть зігрівати маленькі сердечка наших дітей ще довго.

Особливу подяку Вашій організації висловлюють батьки наших дітей: за неймовірні позитивні емоції, за приємні сюрпризи, за прекрасні подарунки, за можливість у важкий для країни час профінансувати відпочинок такої великої кількості дітей.

Національна гвардія України дбає про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей, піклується про поранених військовослужбовців та родини тих, хто загинув.

З повагою і вдячністю, родини військовослужбовців НГУ

Перейти до вмісту