Денис Монастирський вручив 93-м нацгвардійцям державні нагороди (ВІДЕО) - НГУ

Сьогодні, 12 січня, міністр внутрішніх справ зустрівся з працівниками Національної поліції, Національної гвардії та Держаної прикордонної служби, які проявили особисту мужність та відвагу при виконанні військового та службового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя під час заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації.

За бездоганне служіння українському народові державні нагороди отримали понад 130 працівників системи МВС (серед яких 93 – гвардійці). Це ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, «За мужність» ІІІ ступеня, Данила Галицького та медалі «За бездоганну службу» І та ІІІ ступеня, «За військову службу Україні» та «Захиснику Вітчизни».

«Зараз із нами люди, завдяки яким ми сьогодні, вчора і завтра маємо можливість сказати «Слава Україні! Героям Слава!». Це – люди, якими пишаюсь я особисто, їх родини та, переконаний, все наше суспільство. Ті вчинки, які ви робите сьогодні й будете робити завтра, дають нам нашу незалежність, викреслюють її як із каменю точиться скульптура, як точиться дух українства, який ми відстоюємо щодня, щохвилини в Соледарі, Мар’їнці, Бахмуті, на Запоріжжі, Харківщині, Херсонщині тощо. Ваші історії й подвиги про те, як відбивали ворожі атаки, знищували за день понад 80 ворогів, зупиняли рух ворожої техніки на блокпостах, евакуйовували поранених бійців і інші надихаючі вчинки. Проте ми маємо пам’ятати й тих, хто не дожив до сьогоднішнього дня», – сказав Денис Монастирський.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто загинув, пожертвувавши найціннішим – своїм життям, заради незалежності України.

«Від себе особисто, від Президента України Володимира Зеленського, від Уряду хочу подякувати за ваш ратний труд, за ваш внесок в нашу незалежність. Саме завдяки тому, що ви опинилися там, де ви були, в нас є незалежна українська держава. Саме завдяки тому, де ви будете завтра, в нас буде незалежна українська держава. Інших варіантів в нас немає. І хоча головні бої ще попереду, головне – Перемога, нас вже очікує. Ми обов’язково це зробимо і зможемо відсвяткувати та подякувати один одному, що змогли вберегти нашу неньку-державу», – підкреслив очільник МВС.

Медаль «За військову службу Україні» вручено розвіднику Національної гвардії Євгенію Фастовському. У травні 2022 року військовослужбовець із сержантом у складі контрснайперської групи отримав бойове завдання щодо виявлення та знищення ворожих снайперів та снайперських позицій противника у районі н.п. Рубіжне Луганської області. Під час здійснення чергового артилерійського обстрілу з боку противника почув як з району лісосмуги пролунав одиночний постріл.

Євгеній, зосередивши свій сектор огляду в напрямку ведення вогню противником, помітив нетипові відблиски, які могли б вказувати на присутність ворожого стрільця. У цей час по радіостанції пролунав сигнал для особового складу ротних опорних пунктів роботу ворожого снайпера. Оцінивши оперативну обстановку, гвардієць висунувся у глибину позицій основних сил батальйонної тактичної групи та вогнем із кулемета надав цілевказівку колезі у бік позиції ймовірного знаходження противника, у результаті чого зосередив вогонь противника на себе. Скориставшись цим, його колега декількома пострілами зумів знищити двох снайперів противника.

Очільник МВС подякував усім нагородженим за їхній внесок у захист незалежності країни та за збережені життя, за прийняття правильних рішень і за єдність.

Перейти до вмісту