Денис Монастирський: Сьогодні ворожу ракету було збито розрахунками Національної гвардії, які працювали на своїх позиціях - НГУ

Про це, 16 грудня, розповів Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час прямого ефіру на телемарафоні «Єдині новини». Обговорили деталі масованого ракетного обстрілу та фіксацію воєнних злочинів.

Щодо ситуації в Кривому Розі очільник МВС зазначив, що операція ще триває: «Трагедія сталася внаслідок влучення російської ракети в багатоповерховий будинок. Обрушений був цілий під’їзд цього будинку, на жаль, маємо дані про 4-х загиблих та 13 поранених».

Міністр наголосив, що під час масованого ракетного обстрілу відбувалися влучання в житлові будинки та додав, що надзвичайно важливо реагувати на сигнали повітряної тривоги. Автопатрулі додатково робили сповіщення через гучномовці навколо об’єктів критичної інфраструктури. 

За його слова загалом пошкоджено 25 об’єктів, у тому числі й об’єктів критичної інфраструктури, житлові будинки та приватні оселі.

Під час ефіру Міністр подякував рятувальникам та волонтерам: «Як тільки відбувся приліт у Кривому Розі, трьох людей вдалося врятувати з-під завалів у перші ж хвилини. Вони були живі, але поранені. Якби це відбулося на пів години пізніше, загиблих було б значно більше. Тому я вдячний нашим рятувальникам та волонтерам за те, що рятують людські життя».

Також він розповів про збиття ворожої ракети розрахунками Національної гвардії, які працювали на своїх позиціях. 

Далі обговорили воєнні злочини та їхню фіксацію: «Зараз ми можемо казати про понад 40 тис. воєнних злочинів, які зареєстровані Нацполіцією та Службою безпеки. Це й обстріли, катівні, які ми знаходимо на деокупованих територіях, масові поховання тощо».

«На сьогоднішній обстріл також заведено кримінальне провадження, збираються докази, уламки ракет. Мета росіян — зламати український народ. Щодо розслідування злочинів, до нас приїжджають міжнародні команди, експерти, слідчі, які допомагають нам у розслідуванні та переконуються в тих результатах, до яких доходять наші експерти», — додав Денис Монастирський.

 

Перейти до вмісту