Денис Монастирський: Ми повинні зробити все, аби безпекова ситуація була стабільною та контрольованою - НГУ

Про діяльність підрозділів системи МВС, зокрема поліції, в умовах блекауту та руйнувань інфраструктури міністр внутрішніх справ розповів під час зустрічі з делегацією надзвичайних та повноважних послів країн групи «Великої сімки» в Україні. 

За словами очільника МВС, постійне відключення електроенергії та руйнування об’єктів інфраструктури на території держави вимагає відповідного реагування системи МВС.  
 

«Ми повинні зробити все, аби безпекова ситуація була стабільною та контрольованою. Тому ми вже напрацювали всі необхідні алгоритми, аби наші співробітники знали, як діяти у ситуації тривалої відсутності тепла, електроенергії або зв’язку. Також до посиленого несення служби і патрулювання ми вже залучаємо майже п’ять тисяч курсантів вищих навчальних закладів системи МВС, які проходять практику у поліцейських підрозділах, та представників добровольчих формувань територіальних громад. Маршрути нарядів максимально наближені до об’єктів соціальної та критичної інфраструктури, а також до Пунктів незламності. Окрім того, у випадках відключення світлофорів патрульні регулюють рух на всіх найбільших перехрестях», – розповів Денис Монастирський.  

За словами міністра внутрішніх справ, вчасно вжиті заходи позитивно вплинули на стан криміногенної ситуації в країні. Відтак спостерігається зменшення злочинності на 16 %: за 11 місяців 2022 року до ЄРДР внесені 255,1 тисяч кримінальних правопорушень, а за аналогічний період минулого року 305 тисяч кримінальних правопорушень. 

«Відмічається зниження кількості вчинених окремих видів кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я людей, а також проти власності, зокрема крадіжок – в 1,7 разів, пограбувань – у 2,2 рази, розбійних нападів – удвічі тощо. Також спостерігається покращення ситуації на автошляхах країни, де кількість ДТП зменшилась в 1,8 разів. Окрім того, кількість громадян, які постраждали в результаті транспортних пригод зменшилась на 24%, а загиблих – на 17%. Причинами позитивної динаміки можна назвати запровадження в усіх регіонах держави комендантської години, збільшення присутності на вулицях населених пунктів поліцейських, військовослужбовців Збройних Сил України (у т.ч. ТРО), Національної гвардії та озброєних представників добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), а також обмеженням продажу алкогольної продукції»,  – додав Денис Монастирський. 

Перейти до вмісту