День фахівців цивільно-військового співробітництва ЗСУ: як цей напрямок діє у Нацгвардії під час війни - НГУ

У 2014 році почався важкий етап в історії України. Цей рік став початком періоду боротьби та змін. Боротьба українського народу за свою незалежність зумовила початок інтеграційного процесу до відповідності стандартам та принципам взаємосумісності з арміями європейських країн та спроможності виконувати завдання в рамках прийнятих норм, що притаманні  у діяльності трансатлантичних структурах безпеки.

Одним з цих завдань є «ЦИВІЛЬНО-ВІЙСЬКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО» напрямок, який є містком між цивільним та військовим сектором. 

Напрям «Цивільно-військове співробітництво» вперше в Україні був започаткований у 2014 році в лавах Збройних Силах України як пілотний проект, але з часом  цивільно-військове співробітництво, як елемент нової функції було започатковано і у Національній гвардії Україні.

Свою функцію новостворений відділ виправдав вже з перших місяців своєї роботи. Представники відділу заручилися підтримкою благодійних фондів, громадських організацій, налагодили взаємодію з органами місцевого самоврядування, освітніми закладами. Що в подальшому дало можливість підтримувати цивільне населення, яке постраждало в результаті ведення бойових дій.

У період проведення антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях офіцери цивільно-військового співробітництва взяли на себе функцію здійснення тісної взаємодії військових із цивільним населенням, забезпечення доставки гуманітарної допомоги від західних партнерів, волонтерських та громадських організацій, участі у самостійних благодійних проектах на підтримку дітей та освітніх закладів у прифронтовій зоні, адже співпрацюючи з державними органами влади, міжнародними неурядовими організаціями та громадськими об’єднаннями,  мали можливість визначати найгостріші проблеми місцевих жителів і пріоритети їхнього розв’язання.

А з початком повномасштабного вторгнення армії російської федерації на територію України набутий досвід офіцерів цивільно-військового співробітництва Національної гвардії України дав можливість з першого дня сконцентрувати усі сили на об’єднанні цивільного та військового секторів задля єдиної мети – Перемоги.

За час свого протистояння воєнному вторгненню з боку російсько-окупаційних військ в Україну за напрямком цивільно-військового співробітництва забезпечено: участь у доставці гуманітарної допомоги цивільному населенню в райони, що найбільш постраждали в наслідок бойових дій, евакуація цивільного населення з населених пунктів, що опинилися в районні бойових дій, спільна робота з військовослужбовцями цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України по   евакуації та пошуку загиблих захисників із зони бойових в межах гуманітарного проєкту «На щиті», співпраця з освітніми закладами в рамках національно-патріотичного виховання молоді, сприяння та координація діяльності волонтерського руху, участь у благодійних проектах на підтримку сімей військовослужбовців, участь в освітній підготовці військовослужбовців Національної гвардії України за напрямком «Захист цивільного населення під час збройних конфліктів», забезпечення співпраці з міжнародними благодійним фондами щодо організації відпочинку дітей військовослужбовців за кордоном, та багато інших проектів на підтримку як цивільного населення, так і військовослужбовців Національної гвардії України. 

Перейти до вмісту