Декомпресія нацгвардійців: психологічне відновлення військовослужбовців бригади «Спартан» - НГУ

Після повернення з району проведення бойових дій, психологічна реабілітація або декомпресія є обов’язковою частиною відновлення воїнів. Для того, щоб забезпечити комфорт у звичайних умовах життя, психологи бригади «Спартан» створюють та організовують заходи, які спрямовані на оцінку психологічного стану гвардійців та їхнє розвантаження.

«Декомпресія – це процес психологічної реабілітації який направлений на військовослужбовців, що перебували в зоні бойових дій та містить в собі комплекс заходів фізичного і психологічного відновлення організму людини. Мета декомпресії полягає в поступовій адаптації та інтеграції гвардійців у звичайне мирне життя, а також у запобіганні розвитку у них психологічних травм», – зазначає офіцер відділення психологічного забезпечення лейтенант Юлія Мантачка.

Психологи бригади самостійно розроблювали цю програму відновлення для бійців, де врахували усі потреби та запити від гвардійців, що безпосередньо виконували бойові завдання з відсічі агресії російської федерації. Програма постійно вдосконалюється та доповнюється, починаючи ще з 2014 року.

«Декомпресія містить в собі кілька елементів, таких як психологічна діагностика, що спрямована на виявлення проблем і направлення військовослужбовців на психологічну реабілітацію та зняття психофізіологічного та психоемоційного навантаження бійців», – додає Юлія Мантачка.

З бійцями психологи працюють кілька днів поспіль, де використовують різні вправи та знаходять підхід до кожного гвардійця окремо. Під час занять особливу увагу приділяють роботі саме в групах та в парах, бо головне, щоб бійці могли соціалізуватись та пристосуватись до спокійного та безпечного життя. Реабілітація також сприяє зниженню негативних наслідків, що можуть розвиватися після перенесених бойових психологічних травм.

Психологи наголошують, що людина в принципі не може перестати думати про те, що відбулося, а може лише знизити своє емоційне навантаження. Усі практики проводяться для того, щоб усі пережиті моменти не ставали психологічною та емоційною травмою, а можна було продовжувати своє життя.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту