![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/08/6-12.jpg)
Повномасштабне вторгнення переконало українців, що вміти надавати першу медичну допомогу не тільки на полі бою, а й у цивільному житті повинен кожен. Адже, щодня ми стикаємося з загрозою отримати поранення від терористичних дій рф. У таких випадках дуже важливо якнайшвидше, у перші секунди отримання травми, надати собі чи оточуючим першу домедичну допомогу.
Інструктори військової частини 3082 постійно проводять практичні заняття з тактичної медицини для цивільних осіб. Під час таких зустрічей учасники обмінюються досвідом та вдосконалюють свої навички. Цього разу гвардійці завітали до працівників і волонтерів «Благодійного Фонду Карітас Чернігів» аби провести для них заняття з тактичної медицини.
«Головне завдання інструктора з медичної підготовки – навчити рятувати та зберегти життя наших захисників на полі бою. На сьогодні тактична медицина, як ніколи є актуальна в умовах реальних бойових дій та цивільному житті. Чим більше людей зможуть опанувати навички надання домедичної допомоги, тим більше життів, буде врятовано», – зазначив інструктор Олександр.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/08/4-18.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/08/5-11.jpg)
Заняття проводились за сучасними стандартами підготовки НАТО протоколу M.A.R.C.H. Учасники зустрічі дізналися про особливості накладання турнікета і тампонування ран та відпрацювали ці дії на практиці.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/08/2-23.jpg)
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/08/1-29.jpg)
Група інформації та комунікації військової частини 3082