23 серпня – День Державного прапора України (ВІДЕО) - НГУ

Прапор — не просто кольори, це символ вистражданого історичного бажання свободи і єдності для України.

За нього українців можуть вбити або катувати по тюрмах. З ним ми щодня йдемо в бій з ворогом, з ним ми проводжаємо наших Героїв на щиті, з ним ми святкуємо наші маленькі та великі перемоги! Він супроводжує нас всюди. Під ним ми зустріли ворога, під ним його й знищимо.

Щорічно 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора. В українських містах та селищах відбулись урочистості з нагоди знаменної дати.

З самого ранку замайорів прапор на Вічевому майдані в Івано-Франківську, який підняв поранений гвардієць командир роти оперативного призначення капітан Юрій Гапончук спільно з міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим та дружинами полеглих воїнів.

“Це була неймовірна честь і відповідальність одночасно. Кожен раз, коли я дивлюся на наш прапор, я бачу в ньому символ нашої нації, її історії та багатогранності. Підіймати прапор в цей особливий день – це було як взяти на себе відповідальність перед минулим, сучасністю та майбутнім нашої країни. Та мить, коли я підняв прапор вгору, була для мене миттю підтвердження того, що я є частиною чогось більшого – я є гідною ланкою у ланцюгу поколінь, які боролися за нашу свободу та незалежність”, – ділиться думками Юрій.

В центрі Ужгорода військовослужбовці Національної гвардії підняли найбільший синьо-жовтий стяг Закарпатської області.

«Сьогодні ритуал підняття Державного прапору виконали військовослужбовці Національної гвардії України, які брали безпосередню участь у відсічі російської збройної агресії проти нашої держави. Вони довели, що гідні називатися гордістю країни. Тисячі наших воїнів щодня виборюють право українців вільно тримати наш прапор. І ми впевнені, що він обов’язково майорітиме в усіх поки що окупованих містах та селищах України. Ми обов’язково повернемо наш прапор в Луганськ і Донецьк, Маріуполь і Бердянськ, Севастополь і Керч!» – розповідають військовослужбовці.

На церемоніях підняття Прапору у Львові та Тернополі були відзначені нацгвардійці на різних рівнях. Так, у Західному територіальному управлінні військовослужбовці були нагороджені правами очільників міста та області, також були вручені відомчі заохочувальні відзнаки Національної гвардії України.

На Замковій горі, що на Вінниччині, також урочисто підняли найбільший стяг області.

Разом з представниками військових та правоохоронних підрозділів, керівниками адміністрацій областей, міст та районів і представниками духовенства в заходах також взяли участь військовослужбовці військових частин Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Зокрема, в місті Одеса День Державного прапора України розпочався з підняття великого прапора України біля будівлі Одеської обласної ради. В Ізмаїлі військовослужбовці пронесли перед учасниками святкування величезний синьо-жовтий стяг, а в Запоріжжі право підняти Державний Прапор було надано бійцям військової частини 3033, як вираз вдячності та визнання внеску українських військових у забезпечення територіальної цілісності та незалежності країни.

Під час відзначення, пам’ять про загиблих воїнів минулих і нинішніх часів, які боролися за мир і Незалежність України, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Цьогоріч це друге святкування під час повномасштабного вторгнення рф. Завдяки незламності українців і мужності українських захисників синьо-жовтий символ нації майорить над вільними та звільненими містами України й чекає на підняття над окупованими територіями.

Ми повернемо наш стяг у кожне українське місто і село! Слава Україні! Слава її Героям!

Боронимо синьо-жовтий символ нації, втілення національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення від сивої давнини і до майбутніх поколінь.

Державний прапор України. Ми зростали оповиті ним. У ньому наші золоті поля та тихі води. Це те, чим наповнені наші серця. Ми захистимо його своїм потом та кров’ю від російських окупантів. Саме тому вони обов’язково згинуть, як роса на сонці.

Наші діти бачать якою ціною нам дається наша перемога. Для них наш стяг уособлює сміливість, незалежність й найкращі чесноти, властиві мужньому українському народові. А синьо-жовті кольори Державного прапора України це кольори перемоги, яку наближають їхні батьки!

З Днем Державного прапора України!

Перейти до вмісту