Чотирилапі солдати: як живуть і тренуються в умовах війни (ВІДЕО) - НГУ
Службові собаки – важлива складова сучасної армії, вони універсальні солдати й здатні виконувати різноманітні завдання в найнебезпечніших умовах.
 
Військова частина, в якій дислокувалися ці собаки була зруйнована авіаударами. Підступний і жорстокий ворог скинув три авіабомби на військове містечко. Як людей, так і собак прийшлося передислокувати в інше місце. Як зазначають кінологи, що для собак, як і для кінологів, це був величезний стрес. Зараз чотирилапі знаходять у безпеці, вони продовжують тренуватися, почуваються добре і не втратили своїх бойових якостей.
 
Охорона громадського порядку, конвоювання засуджених та підсудних, робота на блокпостах та в місті з пошуку зброї, набоїв і вибухівки, як у громадян, так і транспорті, в жилих, нежилих приміщеннях — і це не повний перелік завдань, які виконують кінологи зі своїми вихованцями.
 
Кінологи зазначають, що як і у будь-якій команді, щоб вона була ефективною, потрібен контакт і довіра. Тож до підбору кінологічних пар тут підходять дуже ретельно.
 
“Перш за все потрібно любити собак, без цього неможливо займатися дресуванням, бути кінологом, якщо ти не любиш тварин, то заставити кінолога любити собаку неможливо. Ми проводимо відбір в першу чергу людей, які бажають бути кінологом, в яких дома були до цього собаки, або вони професійно займалися в цивільному житті дресуванням службових собак, такі люди для нас пріоритет”, – зазначає Роман.
Чотирилапі солдати й сьогодні разом з військовослужбовцями виконують завдання за призначенням.
Перейти до вмісту