Був не на нулі, а у ворога під носом. Історія гвардійця з позивним Рижий - НГУ

Гвардієць Дмитро з позивним Рижий один з перших, хто займав оборонні позиції у Рубіжному. 14 діб під безперервним масованим артилерійським та піхотним вогнем російських військ утримував визначені позиції.

Дмитро говорить, що військове братерство, злагодженість його бронегрупи і спільна самовіддана праця на перемогу призводить до такого результату:

«Неймовірні емоцій і почуття, коли в один день ми підбили БМП противника, а в ту саму ніч наші сусіди по позиціям по радіостанції передали, що збили літак з росіянами. Ми були горді і пишались самі собою — увесь мій особовий склад вийшов і співали: хто Гімн України, хто кричав «Слава Україні», хто «Смерть ворогам». Так розумієш  високу ціну і глибоку суть цих гасел, державного гімну і нашої єдності».

Рижий згадує, як святкував день народження під щільним обстрілом росіян:

«Сусідню позицію розгромили і будівлю поруч спалили. Військові відійшли на інше місце, але обстріл змістився і ми вступили в стрілецький бій. Після, коли стрільба вщухла, ми прислухались і зрозуміли: нас криє міномет. Перше, що потрапило нам до ока аби сховатись — це сарай. Туди ми залетіли щучкою (в прямому сенсі) і опинилися в курнику. Після мінометного обстрілу відійшли до побратимів на позицію, щоб перечекати відходу. Там нас чекали побратими і неочікувано привітали з днем народження мене і ще одного військового. Подарували торт! Для мене й досі загадка звідки його взяли. Але було неймовірно приємно».

У Рубіжному Дмитро витримав все – залпи російської «Точки У», «Зміїв Гориничів», цілодобові обстріли артилерії, затяжні піхотні бої з окупантами, але ніколи не падав духом, так як знав за що стоїть.

«Найголовніше, що ми завжди стояли пліч-о-пліч, і спиною до спини зі своїми побратимами, без сумніву один в одному. Коли треба було вступати в бій, ми вставали і стріляли. Я пишаюся кожним з ким воював, воюю і воюватиму», – розповідає гвардієць, і зазначає, що загальний настрій навіть на нулі був позитивним, завжди з усмішкою на обличчі, з палаючими очима і серцями. Говорить, що захищає найголовніше – землі, дітей, дружин, матерів, близьких і буде далі це робити, не дивлячись ні на що.

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту