Бригада “Спартан”. Роботу штурмового розрахунку показав гвардієць Буян (ВІДЕО) - НГУ

Буян воює у складі бригади “Спартан”. На фронт потрапив з першого дня повномасштабного вторгнення. Його вогневий розрахунок наразі в Бахмуті, працює по ворогу одночасно з міномета та АГС-17.

Повз руїни, оминаючи їжаки, бетонні захисні споруди, вирви пролітає пікап. У кузові — міномет та АГС, дорога виводить до позицій ворога, тут кожну секунду може прилетіти ПТУР. Різко завернувши, автівка опиняється у глухому закутку. Протягом пари хвилин готується та маскується озброєння. Кремезний та спокійний гвардієць Буян схиляється над планшетом — незабаром він отримає координати, за якими намагається зайти штурмова група росіян, аби нанести по них вогневий удар. Причому командир та корегувальник мають можливість обирати вогневі засоби залежно від ситуації, яка складається, і де буде більш ефективний ВОГ-17 чи міномет 60 мм.

“Це машина нашої групи. Вона з нами ще з Харкова, допомагала вивозити “трьохсотих” (поранених). Ми діяли як евакуаційна група на передових позиціях. Жодного разу не підводила: показала себе добре і на дорогах, і у багнюці. Зараз волонтери нам надали нові шини, які дуже хороші. Плюс вона зараз у нас діє як вогнева (одиниця). Ми виїжджаємо, буває працюємо просто з багажника. У розрахунку у нас було три чоловіки, діяли як штурмова група, відбивали позиції. Наразі наш третій номер розрахунку отримав легке поранення. Осколки залетіли в ногу і в руку. Зараз знаходиться у шпиталі. Тримаємо за нього кулаки, — розповідає Буян. Він додає, що найбільш активно його розрахунок залучається до вогневої роботи по російських загарбниках саме в Бахмуті. — У Бахмуті зустрічаються мобілізовані, яких використовують як “гарматне м’ясо”, є також штурмовики, вагнерівці, і російські спецпризначенці. Діють вони малими групами. Все як книжка пише: “держу”, “йду”, “перезарядка”. Ми використовуємо міномети, АГС, щоб не підходили до наших позицій, щоб вони не входили у ближній бій”.

Бойова біографія Буяна розпочалася у 2014 році. Періодично він повертався до цивільного життя, має родину, де його люблять, чекають, підтримують.

“Почав свій шлях воїна з 2014 року. Був прикордонником, мобілізований ще 31 березня. Тоді це називалось “нульова” мобілізація. Воювали на Луганському напрямку. Це був пункт пропуску Довжанський. Там брав участь у перших боях, коли російські спецслужби під виглядом “казаків” намагалися прорвати кордон, і тоді ми стримали їх. Тоді ми виглядали як нині їхні мобілізовані: 4 магазини, автомат, залізна каска, бронежилетів не було. Потім я підписав контракт у Нацгвардії, — згадує Буян. Крім Бахмута, у 2022 році він брав участь у бойових діях на околицях Харкова, під Цупівкою, у районі Майорська. — 24 лютого 2022 року був я на 602 мікрорайоні. На окружній Харкова. Через три дні після заняття оборони на нас пішов підрозділ кадирівців. “Специ” були, підготовлені. Ми відбились, потім проводили розвідку, пішли подивитися, що в них є. Знайшли багато використаних шприців. Адекватний чоловік не буде йти на повен зріст, коли по тобі працює багато стрілецької зброї. Тоді по них ще міномети крили. Вони йшли на повен зріст, не боялися. Їх там і положили всіх. Вони тоді загубили чоловік до 20. У нас один загинув. Був вечір. Було не зрозуміло, хто підходить. Він вийшов на зустріч, і вони його зняли. Тут на Бахмуті теж пригод вистачає. При останньому штурмі при розриві міни мені у шию прилетів уламок. Добре, що це не від боєприпасу, а від будинку”.

Буян пишається своєю бригадою, своїм батальйоном, їхнім бойовим шляхом. Тим більше, що після ефективної роботи на Майорську, різко зріс авторитет їхнього підрозділу.

Гвардійці бригади “Спартан” є питомою складовою Сил Оборони України, вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, мужньо б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Штурмова бригада “Спартан” — об нас ламається ворог!
Вступай і наступай!

Заповнюй анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua/

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту