Бої під Волновахою: історія гвардійського медика який врятував побратимів та брав у полон окупантів - НГУ
З-під прицільного ворожого вогню на собі витягував побратимів, брав у полон окупантів, рятував життя пораненим захисникам та цивільним. Історія про бойового медика Василя Мариніча, який героїчно поліг у бою з ворогом під Солодким, що на Донеччині.
 
Василю Маринічу було 21. Маючи медичну освіту, він одягнув військову форму і став молодшим сержантом, бойовим медиком в одній із військових частин Нацгвардії. Василь не мав страху перед ворогом. Тому через вісім місяців служби вирушив на схід. Перша ротація бійця в самому горнилі війни. Гвардійський підрозділ міцно тримав лінію оборони у населеному пункті Солодке. Ворог намагався взяти його під повний контроль – обстрілював зі ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню. Побратими згадують: під час артобстрілу бойовий медик урятував життя двом гвардійцям, які вели бій. Василь, ризикуючи власним життям, витяг на собі з-під обстрілів поранених командирів.
 
«Я пам’ятаю, що мене витягував сержант Мариніч. Він надав мені медичну допомогу – перетягнув турнікетом ногу, тампонував її. Завдяки йому я живий. Того дня я зазнав важких поранень. Від болю, шоку – знепритомнів. Всі думали, що я вже мертвий. Все життя тебе пам’ятатиму, друже», – пригадує побратим Антон.
Бойовий медик не лише рятував життя, а й вміло воював. Під час загострення під Солодким Василь навіть взяв у полон окупантів.
 
«Десь за кілометри наші дозорні побачили підозрілий рух, де ми тримали оборону. То виявилися окупанти. Одна група була 6 осіб. За ними, метрів за 400, йшла ще одна група 6-8 осіб. Спільними діями бійців Нацгвардії й морської піхоти почали затримувати орків. Одного відразу взяли в полон. Інший потягнувся до автомата і почалась стрільба. Перший відкрив вогонь окупант. Василь відкрив вогонь на ураження і застрелив одного з нападників, то був командир відділення. В них вилучили тактичні карти, рації та іншу документацію», – пригадує командир групи Володимир.
 
Василь Мариніч рятував життя пораненим захисникам і цивільним під «зливою» ворожих куль і ракет. Роботою бойового медика вражені навіть досвідчені лікарі. На жаль, хлопець загинув під час артобстрілу у бою під населеним пунктом Солодке. Бійця посмертно нагородили орденом «За мужність» III ступеню.
Перейти до вмісту