Боєць Нацгвардії, кандидат у майстри спорту зі спортивного туризму про правила виживання у екстремальних умовах (ВІДЕО) - НГУ

Нацгвардієць Павло Шиманський прийшов у Національну гвардію в грудні 2021 року, ще до початку повномасштабного вторгнення. У цивільному житті Павло є кандидатом у майстри спорту зі спортивного туризму.

А ще він займається каякінгом – це плавання на воді у вузьких довгих човнах — каяках.  «Я з Львівщини з села Березино. У 2014 році на порогах річки Дністер я почав займатися каякінгом. Цей вид спорту розвиває фізично і допомагає стати морально витривалішим», – пригадує Павло.

За час служби хлопець брав участь у звільненні Київщини, згодом разом з побратимами Павло воював на Донеччині. У період між боями у Павла була додаткова місія – він дбав, щоб на позиціях завжди була вода. «Питна вода – найнеобхідніший продукт.  

Враховуючи свій цивільний досвід, я знав де добути воду і як вижити в екстремальних ситуаціях, – ділиться спогадами гвардієць, – Ми постійно були в русі, пересувалися з місця на місце міняючи локації. Дещо далі від позицій була вода і велосипед. Там ми набирали воду. Я сідав на велосипед з двадцятьма літрами води й швидко повертався назад. Інколи дорога прострілювалася і не знаєш звідки прилетить. Навколо горить посадка, лягає дуже багато мін. Потрібно було дуже швидко крутити педалі», – розповідає гвардієць Павло. 

Про спортивний туризм, екстремальні ситуації на фронті й що необхідно  мати для виживання в складних умовах дивіться у сюжеті:  

Перейти до вмісту