Бійці, які повернулись з найгарячіших ділянок фронту, проходять психологічну реабілітацію на Поділлі (ВІДЕО) - НГУ

Військовослужбовці Національної гвардії України з перших днів повномасштабного вторгнення самовіддано боронять нашу країну, активно відбиваючи атаки ворога на рубежах держави, беручи участь у звільненні міст та інших населених пунктів.

По завершенню чергового етапу виконання завдань на найгарячіших ділянках фронту першочерговим завданням є відновлення фізичного та психологічного здоров’я бійців.

Як стверджує офіцер служби психологічного забезпечення однієї з військових частин Нацгвардії Каріна Лепікаш, психологічної реабілітації потребує кожен з бійців, які повернулися після виконання службово-бойових завдань в зоні проведення бойових дій. Саме це є складовою Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.

«Метою таких заходів є відновлення дієздатності особового складу після тривалого перебування в екстремальних (бойових) умовах, — розповідає психолог. – Зараз, під час перебування хлопців тут та роботи з ними водночас у напрямку психологічної допомоги й фізичного відновлення, відбувається поступова реадаптація, тобто повернення військовослужбовців до звичайних умов життєдіяльності. Ми вдячні медичним працівникам за таку кваліфіковану допомогу, відновлення фізичного здоров’я. Це дуже полегшує роботу у відновленні психологічно стану військовослужбовців. Усі це комплексне відновлення допоможе запобігти розвитку у них негативних наслідків психологічних травм».

Для відновлення психологічної безпеки бійців психологи активно використовують техніки релаксації, прийоми саморегуляції, а для гармонізації емоційного стану особового складу проводяться комплекси арттерапевтичних занять, що допомагає зняти напругу та стрес.

Як відбувається відновлення бійців в одному з рекреаційних закладів на Поділлі, дивіться у репортажі «Суспільного Хмельницький».

Перейти до вмісту