Бійці оборони Харкова отримали оптику, що бачить у ночі - НГУ
До Харкова прибула друга партія сучасних біноклів, придбаних для бійців Національної гвардії та Національної поліції волонтерами з Європи.
 
46 біноклів від відомого виробника оптики – німецької компанії Omegon вже доставлено до Харкова, розподілено між бійцями Східного теруправління Національної гвардії України, 5 Слобожанської бригади, Третьої оперативної бригади, Національної академії НГУ та Поліції Харківщини. Більше того, всі біноклі вже використовуються за прямим призначенням у місцях, де гвардійці несуть службу по обороні Харківщини.
Нагадаємо, перша партія, що складалася з 200 біноклів, кратністю 10х50 та 10х42 була отримана та розподілена між гвардійцями та підрозділом спецпризначення Національної поліції три тижні тому. Ініціаторами та натхненниками допомоги стала сім’я відомої харківської телеведучої Юлії Старосельської (Безрукавої), її чоловіка – Євгена та сина – Данила, які вже багато років живуть на Кіпрі та в Голландії.
 
Цього разу гвардійці отримали біноклі кратністю 8х56, але з однією цікавою особливістю. Німецьким виробникам вдалося «навчити» свою оптику бачити не лише у сутінках, а й практично у темряві, у чому вже переконалися гвардійці. Звідси і така висока вартість одного бінокля – 319 євро!
 
Допоміг вирішити питання процесу закупівлі та доставки 46 унікальних біноклів в Україну Олександр Астерман, а сплатив таку необхідну для гвардійців оптику відомий анімаційний продюсер, автор культового анімаційного серіалу Mr. Freeman, провідний ідеолог віртуальної держави Фріленд і криптовалюти MFCoin, співзасновник анімаційної студії Toonbox — Павло Мунтян.
«Мені 43 роки, я народився і виріс у Москві. Ще я громадянин Росії. Я вмію користуватися інтернетом, а не лише телевізором, тож бачу, що відбувається насправді. Дивлячись на той фашизм, який творять війська Росії в Україні, я не можу і не маю морального права сидіти, склавши руки», – зазначив Павло Мунтян, коментуючи, чому вирішив допомогти Східному територіальному об’єднанню Національної гвардії України та захисникам Харкова.
Як розповів Павло, генеральна прокуратура фашистської росії заявила, що надання допомоги іноземним державам спричиняє порушення кримінальної справи про державну зраду (покарання за статтею — до 20 років позбавлення волі).
«Перебуваючи в Росії, стає небезпечно допомагати Україні, або навіть агітувати за мир. Тому я оголосив криптофонд підтримки громадян України, які беруть участь у війні, та їхніх сімей – фонд тилового забезпечення», – уточнив продюсер.
Саме через цей фонд Павло Мунтян вже зібрав для захисників України та мирних громадян України 700 тисяч доларів.
 
На своєму сайті та в соцмережах відомий далеко за межами Росії анімаційний продюсер написав:
«Війна закінчиться. Обов’язково! Російська імперія впаде, їй не дасть увесь світ залишатися небезпекою для решти людства. Мені дуже цікаво, як зі мною будуть потім говорити люди, які були за цю бійню. Коли їм почнуть показувати те, що вони намагалися не бачити, що вони так старанно намагалися виправдовувати, від чого так ховалися. Коли стануть офіційно повідомляти про жертви, про перетворення прекрасної країни на руїни, про якесь звірине та нелюдське насильство».
Павло зазначає, що набагато більше цінуватиме і шануватиме всіх тих, хто опинився з ним на одному боці барикад, хто був співзвучний, хто розумів, хто говорив, хто писав, хто не боявся себе, хто вірив голосу совісті, і саме цим людям він і надалі віддаватиме себе.
«Моє життя, як і життя українців, тепер матиме суворі межі. У ній будуть ті, хто був «za» (нехай навіть пасивно) і ті, хто був «проти!» (Нехай навіть неголосно). З першими мені більше не по дорозі. Життя надто коротке, щоб витрачати його на безсовісних людей», – резюмує засновник фонду.
Захисники Харкова дякують нашим європейським друзям за підтримку, допомогу та віру в Національну гвардію України, священну справу українців у боротьбі з російськими окупантами, яких ми тепер визначимо навіть уночі!
Перейти до вмісту