Бійці бригади “Спартан” показали як проходять інтенсивний вишкіл (ВІДЕО) - НГУ

Штурмові підрозділи 3 бригади оперативного призначення “Спартан” проходять інтенсивний вишкіл. Гвардійці мають навчитися користуватися рядом зразків озброєння. До програми входять також підготовка до тактики дій у місті та лісовій місцевості, тактична медицина та інженерна підготовка.

Перше, що впало в око при зустрічі з добровольцями бригади “Спартан” — це їхнє озброєння. У руках вони тримали нові Форти-221, штурмові гвинтівки системи булпап.

“Це — штурмова гвинтівка українського виробництва Форт-221, зброя другого ешелону. Використовується у разі виникнення близького контакту, щоб ми могли придушити вогнем противника. Наша основна зброя – це снайперські гвинтівки. До військової служби був актором кіно та професійним спортсменом. Багаторазовий чемпіон України та рекордсмен України з паверліфтингу, – ділиться Бізон. Раніше він знімався у серіалах, грав бандитів, бо має характерну зовнішність. Одна з прем’єр відбулася просто напередодні вступу до “Гвардії наступу”. Шлях до бойового підрозділу виявився нелегким. — До військ приєднався 26 лютого 2022 року. Спочатку пішов до добровольчого батальйону та перші півтора місяця боронив рідне місто – Харків. Потім вирішив піти офіційно по мобілізації та потрапив спочатку у тилову частину Нацгвардії. Деякий час намагався перевестися знову до бойового підрозділу та дізнався про формування “Гвардії наступу”, і зрозумів, що це – те, що мені потрібно!

Його товариш — Італієць донедавна був реабілітологом та тренером. Сьогодні він опановує військове мистецтво. 

“У третій бригаді я з другої половини лютого, і одразу ж почалися активні навчання в усіх напрямках. Також я їздив проходити відбір на навчання за кордоном, пройшов його. У нас всі – добровольці! У нас всі хлопці, або служили дуже довго, або навіть з бойовим досвідом. А ті, хто без досвіду, типу мене, вони навчаються дуже активно, і готові йти у бій!” – запевняє Італієць.

Вишколом добровольців займаються досвідчені інструктори та офіцери.

“На даному етапі проводиться індивідуальна підготовка з основних предметів (вогневої, тактичної, інженерної підготовки та основ тактичної медицини). Готуємо бійців до штурмових дій в місті, сільській та лісистій місцевості. Серед озброєння, яке вивчаємо сьогодні тут: автоматичний гранатомет, великокаліберний кулемет, а також протитанкові керовані ракети”, — пояснює офіцер НГУ Дмитро.

При цьому бригада “Спартан” продовжує активне ведення бойових дій. З грудня 2022 року гвардійці воювали у Бахмуті.

“Ми розпочали формування бойових груп. Програма досить серйозна. Вона розпочалася з лютого місяця. Вона буде надалі продовжуватись. Це довготривалий процес. Він розрахований до місяця-двох часу, в залежності від фахівця і спеціаліста. Все заряджено на те, щоб виконати поставлену задачу Президента та Уряду щодо формування цих бригад”, – розповів начальник Східного ТУ НГУ генерал-майор Олег Сахон.

“Харківська область входить у трійку лідерів по формуванню бригад Гвардії наступу. Відбір пройшов хлопців. Вони мотивовані. Всі проходить злагодження, навчання на сучасних видах озброєння. Власне кажучи, готуються далі захищати, відбивати та деокуповувати нашу територію!” – підкреслив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов

Гвардійці бригади “Спартан” є питомою складовою Сил Оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах і відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Штурмова бригада “Спартан” — об нас ламається ворог!
Вступай і наступай!

Заповнюй анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua/

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту