Бій за Мелітополь: ми першими відкрили вогонь – ворог не очікував (ВІДЕО) - НГУ

Бої за Мелітополь із російськими окупантами почалися 24 лютого 2022 року. Того дня мешканці Мелітополя прокинулись від потужних вибухів – російська авіація завдала бомбовий удар по місцевому аеродрому.

Ближче до обіду в місті точилися локальні вуличні бої за стратегічні об’єкти. Підрозділи Національної гвардії України разом зі Збройними Силами України намагалися утримати місто ворог вів вогонь по житлових кварталах.

Ми зібралися з екіпажем, укомплектували БТР, а вже під вечір 24 лютого ми виїхали на Мелітополь. Колоною ми прорвалися в центр, де першими відкрили вогонь по ворогу, вони чесно кажучи навіть цього не очікували. Ворог намагався рити землю під себе та ховатися, але не всім пощастило”, – розповідає гвардієць Олексій.

В місто зайшли переважаючи сили противника. І після запеклих боїв українським підрозділам довелося відійти.

З 26 лютого 2022 року російські війська тимчасово окупували місто.

Російські війська зустріли запеклий опір з боку місцевих мешканців. Мелітопольці виходили на вулиці з українськими прапорами, блокували ворожу бронетехніку.

На місці знищеного аеродрому російські війська побудували військову базу, звідки наносять ракетні удари по різних населених пунктах України.

Детальніше про оборону та бої Мелітополя дивіться у інтерв’ю зі старшим механіком-водієм БТРа нацгвардійцем Олексієм.

 

Пресслужба НГУ

 

Перейти до вмісту