Бій під Семенівкою: Одна із перших перемог АТО у боях за звільнення захоплених міст (ВІДЕО) - НГУ

Семенівка, 5 травня 2014 року, це був один із перших запеклих боїв на самому початку російсько-української війни. У цей день антитерористична операція відзначилась великим бойовим зіткненням і запеклим боєм. Українські підрозділи здобули тоді перемогу, а бійці бригади «Червона калина» (тоді спецпідрозділ «Ягуар») увічнили себе та Нацгвардію бойовою славою. На жаль, без втрат не обійшлося: одним із перших загинув нацгвардієць військової частини 3028 прапорщик Віктор Долінський.

Це була спецоперація із зустрічі колони, а саме зведеного загону СБУ і спецпідрозділів МВС в Ізюм для переформування в ударну групу. На той момент нападів на військові колони майже не було, хоча дорога з Краматорська в Ізюм через передмістя Слов’янська – Семенівку фактично ніким не контролювалася (ні у бойовиків, ні у нас сил просто не було). Втім, у районі залізничного мосту біля Семенівки українські військові потрапили в засідку.

Вранці 5 травня нацгвардійцям бригади «Червона калина» разом з «Альфівцями» довелося вперше зіткнутися з організованим опором.

Колона, яка йшла на зустріч з Краматорська, теж вступила в бій, і у зв’язку з цим, потрібно було розвертатися. Але в один момент, з правого боку від Слов’янська почала підходити нова група бойовиків, і тоді два бійці «Альфи» разом з прапорщиком Віктором Долінським, вирішили вибігти за БТРи та зробити постріл у бік сепаратистів з гранатомета, адже Віктор був гранатометником, однак ворожий снайпер влучив в гранату, яка знаходилася на поясі гвардійця і стався вибух…

Внаслідок цього вибуху боєць бригади «Червона калина» прапорщик Віктор Долінський і ще двоє співробітників СБУ «Альфи» загинули.


Бій тривав кілька годин. Зайнявши позиції у житлових будинках, ворог вів шквальний вогонь по українських військових. Та завдяки вмілим діям спецпризначенців, бойовики зазнали значних втрат та відступили до промзони Слов’янська. При цьому Краматорська колона була врятована і вийшла без втрат, завдяки професіоналізму і самопожертви своїх бойових побратимів, які прийняли цей перший страшний удар на себе.

Нацгвардія шанує та пам’ятає подвиг військовослужбовця Калинівського полку оперативного призначення прапорщика Віктора Долінського. Він був посмертно нагороджений Президентом України орденом “За мужність” III ступеня. Світла пам’ять іншим захисникам, які тоді віддали життя у бою!
 
Вічна пам’ять полеглим героям!
Відомстимо за кожного!

Перейти до вмісту