«Безпека України – це безпека Європейського Союзу»: Ігор Клименко зустрівся з Єврокомісаркою з внутрішніх справ Ілвою Йоганссон - НГУ

Робоча зустріч глави відомства та пані Єврокомісара Ілви Йоганссон відбулася сьогодні, 11 травня, в Міністерстві внутрішніх справ України.

 

Ігор Клименко зазначив, що ця зустріч є продовженням постійного діалогу Міністерства внутрішніх справ з Єврокомісією та стосується формування єдиного безпекового простору України та Європейського Союзу.

«Тільки за неповний рік ми дуже швидко просунулися в реалізації наших спільних програм, які дозволяють Україні, в першу чергу, інтегруватися в європейський простір. Більш того, ми, дякуючи цій співпраці, отримуємо від Європейського Союзу сьогодні всю необхідну допомогу – не тільки матеріально-технічну, а й професійну і фахову щодо формування безпекового середовища в нашій країні – як під час широкомасштабної війни, так і плануємо наші спільні дії після закінчення бойових дій», – сказав Міністр.

З його слів, мова йде про участь України у європейській міграційній мережі, в мережі протидії злочинності, європейській мережі вибухотехнічних підрозділів. Також він зазначив, що наша держава приєдналася до механізму цивільного захисту ЄС, який залучає Україну до загальноєвропейської сім’ї, зокрема надання допомоги в кризових ситуаціях. Крім того, Національна поліція України приєдналася до міжнародної мережі з протидії ОЗГ та кримінальним структурам.

Під час зустрічі було обговорено ряд питань, які цікавлять Україну і Європейський Союз. Це питання міграції, зокрема, питання міграційного контролю, питання облаштування кордонів нашої країни з країнами Європейського Союзу, а також подальша допомога ЄС в облаштуванні кордонів по всій території нашої держави. Крім того, було розглянуте питання щодо розслідування та документування воєнних злочинів російської федерації на території України.

«На сьогоднішній день Національною поліцією було задокументовано понад 75 тисяч злочинів, які здійснила російська федерація на території України», – повідомив він.

Ігор Клименко поінформував про те, що МВС планує запустити державний реєстр зброї вже 23 червня цього року. Він додав, що вся зброя, яка була видана у перші дні повномасштабної війни – зареєстрована і облікована Нацполіцією.

Також глава відомства повідомив, що органи системи МВС працюють над розмінуванням нашої території, адже 30% України заміновано. Було створено «Центр гуманітарного розмінування», який оптимізовує всі заходи щодо гуманітарного розмінування: планування, виконання та фінансування. Водночас Міністр приділив увагу основним потребам підрозділів МВС під час війни та формуванню «Гвардії наступу».

«Я пишаюся кожним працівником. Дякую за високу оцінку нашої роботи. Ми вже плануємо мирне життя спільно з країнами Європейського союзу», – сказав очільник МВС.

Своєю чергою Єврокомісарка зазначила: «Люди на лінії фронту захищають Україну, захищають європейські ідеї та цінності. І ми, Європейський Союз, беззаперечно продовжуємо надавати вам нашу підтримку».

Ілва Йоганссон підкреслила те, що безпека України – це безпека Європейського Союзу.

«Ми визначили 7 кроків, які Україна має виконати, перш ніж перейти до переговорів про вступ до ЄС, і мушу визнати, що я вражена вашими успіхами у цій сфері, беручи до уваги те, що паралельно з усіма процесами ви боретеся у цій війні», – додала вона.

«Вдячний країнам ЄС і Єврокомісії за допомогу з перших днів початку повномасштабної війни. Допомога, яка була направлена на підготовку наших спеціалістів, а потім і на технічну допомогу нашим слідчим та криміналістичним підрозділам, а також взаємодія з Офісом Генерального прокурора та з усіма іншим правоохоронними структурами дасть можливість довести розслідування цих злочинів до міжнародних судів. Винні в злочинах, які були скоєні на території нашої держави, постануть перед справедливим судом і понесуть відповідне покарання», – підсумував Ігор Клименко.

Департамент комунікації МВС України

Перейти до вмісту