“Без ризику ніяк, коли мова йде про перемогу”: історія аеророзвідника з позивним Ворон - НГУ

У військкоматі Юрія не хотіли приймати, бо його спеціальність не мала попиту. Тільки через місяць йому вдалося потрапити до Національної гвардії України на посаду командира взводу. До війни Юрій навчався за спеціальністю авіоніка, пілотажно-навігаційне обладнання, тому прикладав максимально зусиль аби стати аеророзвідником. Коли гвардієць вступив до лав НГУ, почав захоплюватися квадрокоптерами й вивчав їх для себе, але і гадки не було, що його знання знадобляться на полі бою.

Під час своєї першої ротації у Донецьку область, Ворон вперше почав застосовувати дрони. Там він зрозумів, що який би не був сильний підрозділ, але додаткові очі будуть в пригоді. Тому він, як командир підрозділу почав активно вивчати БПЛА, пройшов онлайн курси та отримав сертифікат. Практичні навички набував разом зі своїм особовим складом у Великій Новосільці.

Про свій перший політ, Ворон не забуває ніколи:

«Для більшої ефективності свого підрозділу, я почав навчати своїх хлопців пілотуванню. Авжеж легше, коли є додаткова розвідка в небі. В один із днів, ми отримали інформацію, що російські солдати ховаються у дитячому садку, коли ми підняли дрон у небо, побачили їх скупчення. Одразу ж по рації передали нашому мінометному розрахунку координати. Вважаю, що в живих там нікого не залишилося».

На цьому гвардієць не зупинився, коли зрозумів, що у війні такої інтенсивності й такого масштабу, технології відіграють важливу роль. Юрій пройшов курси при Національному авіаційному університеті та отримав два сертифікати міжнародного зразка: “Оператор безпілотних повітряних суден спеціального призначення” та “Викладач (інструктор) з підготовки операторів безпілотних повітряних суден спеціального призначення”.

Гвардієць розповідає, що не завжди все так легко, як здається:

«Щойно «пташка» підіймається у небо — і вона, і оператори одразу стають дуже бажаною ціллю для окупантів. Без ризику ніяк, коли мова йде про перемогу. Сантиметр за сантиметром, виганяємо російського ворога з нашої землі та робимо свій внесок у перемогу».

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту