Мобілізовані до лав Національної гвардії України військовослужбовці, проходять інженерну підготовку. Заняття проводять досвідчені інструктори. Мета таких занять проста – убезпечити людей від мін та інших вибухових пристроїв. По-перше, кожен військовослужбовець має знати принципи роботи основних мін, які використовує ворог. Інструктори наполягають – не можна чіпати підозрілі предмети, навіть звичайна недопита пляшка з водою чи дитяча іграшка можуть бути заміновані. Нерідко ворожі сапери ховають одну міну під іншою, тому знімати їх самостійно дуже небезпечно.
![2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/2-13.jpg)
![4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/4-11.jpg)
![6](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/6-9.jpg)
![7](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/7-7.jpg)
Для цього професійні сапери використовують, так звану «кішку» – спеціальний крюк з довгою мотузкою. Головне правило – не брати в руки невідомий предмет воєнного призначення. Права на помилку не існує, тому, якщо дозволяють обставини, то найкращим рішенням для військовослужбовця, у разі виявленні вибухівки, стане виклик профільних підрозділів.