Артилеристи бригади “Червона Калина” нищать ворога на Південному напрямку (ВІДЕО) - НГУ

Падре приймає координати та керує усім процесом, Сармат наводить на ціль та здійснює постріл, Влад заряджає гармату. Поза кадром лишаються ще кілька членів розрахунку – вони є теж елементами усієї ланки влучного знищення ворога. Усі вони члени розрахунку 152-мм гармати Д-20 бригади “Червона Калина”. Вони нищать ворога на Південному напрямку.

«Нам передають координати цілі, я приймаю, ставлю завдання розрахунку і вони вирушають працювати. Від отримання завдання до його виконання проходять лічені хвилини. Хлопці працюють, я приймаю поправки, передаю їм. І так поки не знищимо ціль. Потім швидко маємо залишити вогневу позицію. Ворог теж не спить, знаємо, що одразу будуть намагатись знайти нас. Головне у всьому цьому зберегти життя людей», – розповідає командир гармати на псевдо Падре.

Падре воює з перших днів війни, на цьому напрямку вже майже рік. Каже, що немає різниці у який час доби чи пору року нищити ворога. Головне – аби були снаряди. Нищать усе, від живої сили противника до броньованої техніки та артилерійських установок ворога. Уся ця робота відбувається у тісній взаємодії з аеророзвідкою. Адже саме вони часто виявлять цілі, корегують вогонь.

За влучність пострілу відповідає Сармат. Він – навідник. Сармат отримує установки для стрільби, наводить гармату на ціль та здійснює постріл.

«Наша робота налаштована одна за одним, – розповідає Сармат. – Командир гармати мені дає вже всі цифри, я їх вводжу в установки прицілу і здійснюю постріл. У нас кожен на своєму місці й виконує свою роботу».

Сармат розповідає, що ціль стараються знищити за 2-3 постріли, адже боєприпаси на лінії фронту на вагу золота.

«Вистріляти можна безмежно снарядів. Але чим менше снарядів ми використали, тим більше шансів не потрапити в об’єктиви ворожої розвідки».

У складі цього розрахунку Сармату доводилось знищувати різні цілі. Потрапляли й в бліндажі з окупантами, і в техніку: 

«Приємно почути, що ціль уражена, що ти зробив дійсно важливу роботу і це додає наснаги надалі. Кожна ворожа ціль несе загрозу нашим побратимам і ми маємо її нищити».

Снаряд вагою 43 кілограми споряджає Влад. Розповідає, що ніколи не рахував, яку вагу за день доводилось підіймати. Але каже, що усі артилеристи мають бути у гарній фізичній формі. Адже робота не з легких.

«Якщо ведемо довготривалу стрільбу тоді, звісно, відчувається фізична втома. Але коли бачиш результати своєї роботи усе минає. Тим паче коли розумієш, що це не просто стрільба по ворогу – це захист держави».

Аби гармата завжди безвідмовно виконувала свою роботу увесь розрахунок доглядає за нею. Після кожної стрільби проводять чистку ствола, перевіряють прицільні пристрої, важелі та усе, що може вплинути на стрільбу. Усе це відбувається дуже швидко та злагоджено.

Детальніше про те, як гвардійці бригади “Червона Калина” нищать ворога на бойових позиціях у нашому відеосюжеті.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту