Нацгвардійці пройшли курс першої медичної допомоги для чотирилапих захисників - НГУ

Гвардійці-кінологи 19 Миколаївського полку охорони громадського порядку Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України кожного дня підвищують майстерність роботи.

Зараз на службових собак покладено великий спектр завдань у тилу і на передовій. Чотирилапі захисники допомагають у пошуку постраждалих під завалами, беруть участь у розмінуванні, патрулюють вулиці та несуть службу на блокпостах, перевіряють людей та транспорт на наявність вибухонебезпечних речовин та заборонених предметів. Під час виконання службово-бойових завдань завжди існує ризик отримання пошкоджень. Собака може порізати лапи й тіло, отримати опіки, або ж поранення від вибухів чи куль. Тому, одна із важливих навичок гвардійців – вміти швидко та якісно надати ветеринарно-медичну допомогу.

“Собака, це наш бойовий товариш, вона вірний помічник, суперслух та супернюх. З початком повномасштабного вторгнення завдань стало набагато більше, вони стали складними та більш небезпечними. Саме тому, наше завдання, докласти максимальних зусиль для порятунку життя свого пухнастого товариша, з яким пліч-о-пліч кожен день. Ми щоденно на власні очі бачимо, які нещастя приносить війна, тому надважливо кожному з нас вміти надати першу медичну допомогу як собі, так і тим, кого приручили”, – зазначив гвардієць кінолог Володимир. 

На тренуваннях бійці виконують вправи за посібником Рекомендації з тактичної бойової допомоги собакам Canine/K9 Tactical Combat Casualty Guidelines, від спеціалізованої групи К9 Комітету з надання допомоги пораненим у бойових діях Tactical Combat Casualty Committee (cTCCC) армії США. Вчаться швидко виконувати перев’язку голови, лап та накладати бандаж, у випадку обстрілу або надзвичайної події.  

Національна гвардія України – це сучасне військове формування з правоохоронними функціями, яке забезпечує безпеку держави та її громадян.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту