14 березня – День українського добровольця - НГУ

Саме у цей день ми вшановуємо усіх, хто вирішив стати на захист України зі зброєю в руках, коли російські загарбники ступили на нашу землю. Саме вони, українські добровольці, в перші дні окупації наших територій приєднались до лав захисників різних збройних формувань і гідно обороняли Батьківщину, що роблять і до тепер.

Саме цього дня 2014 року до бази в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності рушили на схід України перші 500 бійців-добровольців для формування першого добровольчого батальйону.

Нацгвардійці у різних куточках країни вшанували пам’ять добровольців, що віддали своє життя за Україну з перших днів входу окупаційних військ та вітали тих, хто зі зброєю в руках зараз нищить ворога. У Луцьку на Театральному майдані гвардійці разом із представниками влади, священнослужителями, добровольцями й громадськістю міста взяли участь у заходах та згадали воїнів, які добровільно пішли на майдани, а пізніше стали на захист своєї країни зі зброєю в руках проти численних сил ворога, що в результаті стало вирішальною запорукою нашої боротьби проти «руського міра».

З нагоди свята у Хмельницькому міський голова Олександр Симчишин нагородив гвардійців та інших представників силових структур відзнакою Хмельницького міського голови «Воля та мужність».

«Сьогодні ми відзначаємо людей доброї волі, тих хто за покликом свого серця, взяв до рук зброю та став на захист своєї країни, своєї родини», – наголосив міський голова.

З нагоди відзначення Дня українського добровольця у Тернополі відбулося покладання квітів до меморіалу борцям за волю України.

«Цей день нагадує про героїзм захисників та захисниць, які першими стали щитом на захисті східних рубежів України. Вшануємо всіх тих, хто боровся та продовжує боротися за суверенітет країни. Вони є прикладом боротьби українського народу за свободу та незалежність», — каже майор Андрій Гаврас.

Нетішинські нацгвардійці долучилися до заходу вшанування пам’яті добровольців біля пам’ятного знаку Героям Вітчизни, що на Алеї Слави. У Чернівцях, з нагоди Дня українського добровольця відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника Шевченку та меморіалу загиблим воїнам АТО/ООС.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту