Звʼязок на передовій: як звʼязківці забезпечують комунікацію між підрозділами - НГУ

На сьогодні стабільний та якісний зв’язок як ніколи важливий на передовій, в умовах різких змін оперативної обстановки. І запорукою успіху виконаних завдань є стабільна комунікація між підрозділами. Зв’язківці 3 бригади оперативного призначення «Спартан» завжди вдосконалюють свої навички й знання в розгортанні та нарощуванні системи зв’язку, постійно тренуються та готові до будь-яких викликів.

«Система зв’язку повинна бути стійкою, оперативною, надійною та водночас гнучкою з можливістю забезпечувати ефективне централізоване та децентралізоване управління. Якщо сказати простими словами, то головне завдання зв’язківців це забезпечити зв’язком свої підрозділи, адже зв’язок – це основа управління військами. Саме тому ми регулярно проводимо подібні тренування та вдосконалюємо свої навички»,  – зазначив начальник зв’язку Максим Скляр.

Перевагою такого пункту управління є його мобільність. Гвардійці розгортають командно-штабну машину та маскують її, головною задачею якої є оперативне забезпечення підпорядкованих та взаємодіючих підрозділів на передовій. В можливості пункту входить забезпечення супутникового зв’язку, радіозв’язку та передачі даних.

«Однією з основних складових у нашій роботі є маскування, щоб ворог не міг нас виявити, бо ми надважлива ціль, яку хоче вразити противник, тому як тільки ми прибуваємо на місце то починаємо займатись власною безпекою, частина екіпажу починає займатися охороною та облаштуванням, а інші одразу налаштовують зв’язок», – розповів командир взводу зв’язку з позивним Сава.

Важливим фактором є спроможність системи зв’язку працювати безперервно в умовах радіоелектронної боротьби, адже окрім розвідки противник не полишає спроб подавити зв’язок українських захисників. Тому мобільні пункти облаштовуються новітніми засобами та технікою зв’язку для того, щоб обмін інформацією не припинявся ні на хвилину. Після розгортання та облаштування позиції, бійці одразу перевіряють зв’язок та роблять доповідь командиру.

Постійне покращення професійних якостей дає змогу нацгвардійцям ефективно використовувати техніку зв’язку, здійснювати надійний та безпечний обмін даними, щоб гарантовано передати інформацію під час виконання бойових задач не дивлячись ні на що.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту