Змінили хід історії. 10 років як калинівські нацгвардійці звільнили Харківську ОДА (ВІДЕО) - НГУ

7 квітня 2014 року проросійські сили за підтримки кремлівського режиму силою захопили Харківську обласну державну адміністрацію. Своїми діями вони прагнули повторити події, які відбулись у Донецьку та Луганську. Але рано-вранці 8 квітня гвардійці бригади “Червона Калина” (тоді 8-й окремий полк спеціального призначення “Ягуар”) звільнили будівлю. Операцію було проведено швидко та без жодного пострілу.

“На вказівку проводити операцію ми чекали поблизу будівлі. На світанку почали штурм. Заходили швидко та зачищали кожен поверх. Всіх людей затримували та виводили у внутрішній двір. Ми готувались, але такого масштабу – це була перша подібна операція для нас”, – згадують бійці “Червоної Калини” з позивними Зуб та Іменинник.

У проросійських сепаратистів було вилучено велику кількість коктейлів Молотова і мисливську зброю. Завдяки вдалій операції, гвардійці змінили хід історії та не дали “російській чумі” розповсюдитись на ще одну область. В Харківській ОДА було затримано 64 сепаратисти.

Гвардійці з посмішкою пригадують, що тоді розповсюджувались чутки, що Харківську ОДА насправді звільнили спецпризначенці зі США, які були переодягнені в форму українських правоохоронців.

15 жовтня 2016 року президент України у Харкові відкрив пам’ятну дошку, присвячену бійцям спеціального підрозділу Національної гвардії України “Ягуар”, які 8 квітня 2014 року звільнили будівлю Харківської ОДА.

Більше про ті історичні події дивіться у відео.

Перейти до вмісту