«За мужність». Нацгвардійців Харківщини нагородили посмертно - НГУ

У Харкові рідним загиблих нацгвардійців вручили ордени «За мужність». Указами Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджено (посмертно) тринадцять військовослужбовців Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Вони з початку повномасштабного вторгнення боронили Харківщину та Маріуполь.

Зі словами співчуття та вдячності до присутніх звернувся начальник Східного територіального управління Національної гвардії України генерал-майор Олег Сахон. Також родинам загиблих були надані роз’яснення щодо оформлення документів на грошову допомогу, згідно з законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей».

Також слова співчуття висловив командир 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана полковник Олександр Півненко.

«Ми зупинили агресора на харківському напрямку, даємо гідну відсіч російським окупантам і з кожним днем наближаємо Перемогу. На превеликий жаль, ми також несемо втрати, гинуть військові та цивільні. Проте життя і здоров’я кожного нашого воїна безцінне. Кожного, хто поклав своє життя на полі бою, ми вшановуємо як героя. Співчуваємо родинам загиблих, помстимося за кожного побратима, повернемо нам наші землі та здобудемо бажану перемогу для України, в ім’я якої загинули кращі воїни нашої бригади», – наголосив полковник Олександр Півненко.

Командир 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії полковник Михайло Якобчук також звернувся до рідних та близьких загиблих військовослужбовців.

«Наші бойові побратими, ваші чоловіки, сини проходили службу в нашій бригаді, вони прийшли до нас як добровольці, за покликом свого серця. Так сталося, що їм прийшлося віддати найцінніше – своє життя. Перші втрати наша бригада понесла 5-го березня, коли авіація противника нанесла ракетно-бомбовий удар. Від всього особового складу 5 слобожанської бригади дякуємо вам за те, що виховали таких синів, за те, що у вас були такі мужні чоловіки. Ми дуже шкодуємо, що ми втратили наших воїнів та вірних синів України. Ми звільнимо нашу державу і виженемо окупанта з території України», – зауважив полковник Михайло Якобчук.

Національна гвардія України дбає про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей, піклується про поранених військовослужбовців та родини тих, хто загинув.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту