За ініціативою запорізького нацгвардійця у Покровську з’явиться садово-паркова скульптура на честь Героїв Майдану - НГУ

У місті Покровськ незабаром з’явиться меморіальна скульптура, присвячена вшануванню Героїв Небесної Сотні. Вона буде встановлена за ініціативою ГО “Ініціативний Покровськ”, ГО “Патріоти українського Донбасу” та Національного музею Революції Гідності. 

«Національна гвардія України пам’ятає історію України та просуває культурні проєкти. Таким чином ми даємо культурного ляпаса ворогу. Ескізи скульптури розробляли спільно з моїм побратимом, відомим скульптором Борисом Данилюком», – розповідає запорізький нацгвардієць Андрій Павленко.

ГО “Патріоти українського Донбасу” започаткували проєкт ще у 2017 році. Ініціатором встановлення садово-паркової скульптури виступив голова благодійного фонду «Пам’яті Небесної Сотні» та нині боєць запорізької військової частини 3033 Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України Андрій Павленко, який займається встановленням пам’ятних знаків по всій Україні. 

Андрій Павленко – учасник історичних подій на Майдані. Як розповів військовий, під час протестів, зовсім незнайомий чоловік побачивши снайпера прикрив його собою та врятував ціною власного життя.

«Я якось хотів увіковічити пам’ять про ту людину, яка прикрила мене від снайпера на Майдані. Тому виникла така ідея створити та встановити присвячений їй пам’ятний знак. Коли я почав вивчати біографію інших людей з «Небесної Сотні», переважна більшість з них дійсно Герої України та гідні люди, які свідомо поклали своє життя. Тоді й вирішив створити пам’ятні знаки у кожного з них на малій Батьківщині»,- зауважив гвардієць.

3 2014 року Андрій волонтерив, допомагав бійцям на фронті. А з початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну пішов захищати нашу державу в лавах Національної гвардії України.

Військовий робить внесок не тільки в обороноздатність нашої країни, але й культурну складову.

Керівництво Покровської громади підтримало ініціативу молоді громади та узгодили розроблений проєкт. Передбачається, що на скульптурі буде встановлено QR-коди, перейшовши за якими можна буде прослухати та переглянути кадри з подій під час Революції Гідності.

«Жертовність Героїв Небесної сотні – показник боротьби за свободу та незалежність нашої держави, у якій брали участь і уродженці Покровської громади. Ми вважаємо, що про це варто пам’ятати», – поділився голова ГО «Ініціативний Покровськ» Андрій Пузіков.

Розміщення меморіальної скульптури заплановано в мікрорайоні Південний, біля пам’ятного каменю, присвяченому подвигу Героїв Майдану.

Група інформації та комунікації Південного ОТО

Перейти до вмісту