З російського полону звільнено 55 нацгвардійців (ФОТО) - НГУ

Сьогодні з російського полону вдалося повернути 230 українських захисників, 55 з них – військовослужбовці Національної гвардії України.

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін військовополоненими. Більшість з повернутих перебували у полоні з 2022 року.

Серед 230 звільнених 48 українських військовослужбовців вважалися зниклими безвісти.

Нарешті побачать своїх рідних та близьких нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС та оборонці Маріуполя.

 

«Національна гвардія України робить усе, щоб допомогти компетентним структурам повернути усіх наших бійців, які перебувають у полоні у ворога. Сьогодні нарешті повернулося немало гвардійців додому, в Україну.

 

Усі бачать, у якому стані прибувають наші військові. Перше, що вони хочуть – зв’язатися з рідними, вони ще досі не вірять у реальність. Але ми вже розуміємо, що ще потрібно, щоб допомогти нашим хлопцям ресоціалізуватися і повернутися до нормального життя. Вони потребують багато нашої підтримки і допомоги – і медичного обстеження, лікування, реабілітації, допомоги з документами й багато чого ще. Тому попереду багато роботи», – розповів тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту персоналу ГУ НГУ полковник Віталій Шум.

 

Також, командувач Нацгвардії запевнив, що завжди на зв’язку та відкритий до спілкування й для надання необхідної допомоги членам сімей наших військовослужбовців. Окремо йшлося й про соціальний захист, передбачений нашим законодавством.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту