З ініціативи Олени Зеленської 23 липня пройшов другий Саміт перших леді та джентльменів (ВІДЕО) - НГУ
Одна із панелей обговорення на саміті пройшла за темою «Жіночий чинник відновлення».
 
Українські жінки також на передовій – і не лише у війську. Вони медики, вчителі, волонтери, мами, які в умовах війни докладають надзусиль, щоб встигати на всіх фронтах. У цій сесії йшлося про особливу місію жінок у розбудові сучасного світу, жіноче лідерство під час війни та його роль у захисті Укаїни та повоєнному відновленні.
 
Серед жінок, долі яких змінила війна, розповіли історію гвардійки з Бригади швидкого реагування Національної гвардії України.
Для Джейн її історія у війську почалася ще 8 років тому. Напад на Україну під гаслом «русского міра» і весь терор і розруху, що він ніс, кардинально змінив життя. Спочатку вона намагалася робити все можливе як волонтерка. А коли цього здалося замало – вступила наслужбу у Нацгвардію.
 
Джейн – командує відділенням на фронті. Її чоловік теж виконує завдання на іншій ділянці «нуля». З кожним днем війни її мотивація міцнішає – щоб її син не потрапив і не жив у тому світі жаху і терору, який несе агресор.
 
Саміт транслювався та висвітлювався у понад 20 країнах, зокрема, у Німеччині, Франції, Великобританії, США, Італії, Австрії, Польщі, Японії, Латвії, Литві, Бельгії, Іспанії, Нігерії, ПАР, Туреччині, Малайзії, Кіпрі, Лівані та Північній Македонії, Чорногорії, Естонії, Сінгапурі, Азербайджані, Чехії, Південної Кореї, Киргизстану, Індонезії, Фінляндії та інших.
 
Захід покликаний привернути увагу світу до війни, яка вже п’ятий місяць відбувається в центрі Європи. Головною темою цьогорічного заходу була людина. Адже саме збереження й відновлення людського капіталу є запорукою успішної відбудови країни.
 
У межах Саміту проведено збір коштів на автомобілі швидкої медичної допомоги типу С, які сприятимуть збереженню життів тисяч людей в Україні. Збір відбувався через фандрейзингову платформу #United24.
Перейти до вмісту