Військовослужбовці Нацгвардії доєднались до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» - НГУ

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Нацгвардійці продовжують активно працювати над тим, щоб наші діти знали та розуміли, як протистояти різним формам насильства, ніколи не мовчали про нього та розуміли, що у складні моменти завжди необхідно звертатись по допомогу. Однією з ініціатив стала проведення бесіди з учнями однієї зі шкіл міста Хмельницького. Під час зустрічі гвардійці та діти говорили про різновиди насильства та про необхідні навички для дій у складних ситуаціях.

«Сьогодні, у світі, де насильство стає непокоюючим явищем серед дітей, нашим завданням є надати знання та підтримати їх. Бесіда, яку ми провели, допомагає учням розрізнити та визначити різні форми насильства та розуміти, що вони можуть зробити для свого власного захисту”, – розповідає молодший лейтенант Каріна Лепікаш.

Також нацгвардійці запропонували дітям цікаву вправу «Наші долоньки проти насильства», де кожен учень малював свою долоньку та писав побажання. Діти з обізнаністю обводили свої долоньки на аркуші паперу, створюючи невеличкі творчі шедеври. На кожній долоні з’явилися маленькі побажання та мрії – від дружби та взаєморозуміння до великих планів на майбутнє.

Для южноукраїнських гвардійців Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України провели тренінги та семінари щодо запобігання насильству. Так військовослужбовці доєдналися до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства».

Заходи, спрямовані на інформаційно-роз’яснювальну роботу серед особового складу, є важливим кроком у запобіганні та протидії випадкам домашнього насильства, забезпечення прав і свобод людини та громадянина. Заняття провели у формі тренінгів та семінарів, які включали в себе різноманітні підходи та ініціативи. На меті було створення підтримуючого середовища для всіх військовослужбовців, незалежно від статі, віку, звання, посади.

Спілкування було сплановане таким чином, щоб присутні відчували себе безпечно та вільно. Це сприяло відкритості при обговоренні чутливих тем щодо покращення безпеки та благополуччя особового складу Національної гвардії України.

«Я вважаю, що такі заходи корисні, адже доносять людям наскільки може бути травмуючою їхня поведінка. Деякі люди не завжди усвідомлюють, що роблять боляче своїми діями іншим. А такі заняття допомагають усвідомити це. Розуміння необхідності більш терпимого ставлення до оточуючих допоможе нам рухатися до європейського майбутнього», – вважає гвардієць Петро.

Намагаючись допомагати один одному, ми будуємо міцні зв’язки, які зроблять наш світ безпечнішим та щасливішим. Добро не зазнає втрати у своїй силі, навпаки, воно розцвітає, коли ми ділимося ним разом.

Про історичні події, які дали початок цій акції розмовляли військовослужбовці військової частини 3058 Національної гвардії України Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Бійці дізналися, чому саме білий колір після трагічних подій у політехнічній школі Монреалю став символом стрічки на підтримку жінок, що потерпають від насильства, що символізує синій колір у стрічці на підтримку дітей, котрі зазнали жорстокість з боку дорослих.

“Для мене ця лекція відкрила очі на те, скільки в світі є форм насилля. Я тепер буду зовсім інакше дивитися на власну поведінку при спілкуванні з побратимами. Це допоможе мені проявляти до людей більше поваги. А з іншого боку, я тепер знаю, як діяти, коли відчую прояви якихось форм насилля щодо мене”, – ділиться враженнями гвардієць Андрій.

Також гвардійці примножили свої знання щодо існуючих форм допомоги потерпілим від грубих проявів насильства.

За матеріалами військових частин

Перейти до вмісту