«Я служу і щоденно докладаю максимальних зусиль, щоб зберегти землю, на якій народилась», – гвардійка з позивним «Зоря» - НГУ

Дарина з позивним “Зоря” служить в Національній гвардії України з 2016 року. У свої 27 дівчина командує ротою однієї з бригад Північного об’єднання НГУ.

«Про початок повномасштабного вторгнення дізналась, коли в підрозділі оголосили бойову тривогу. Порядок дій знала, зібралась, взяла тривожну валізу та поїхала до військової частини для відпрацювання бойового розрахунку», – згадує Дарина про 24 лютого.

В її підрозділі чимало мобілізованих, більшість з яких старші за неї на 15-20 років. За словами Дарини, при першому знайомстві чоловіки часто дивуються командиру-жінці, проте накази виконують чітко та без обговорень.

«Ми разом з перших днів вторгнення, вони згуртовані, самостійні та мудрі люди. В них є чітке розуміння, чому вони тут і що їм треба робити. Був тільки один виклик – бороди. У мене були дитячі сльози, коли поступила вказівка бритися чоловікам, які їх носили по 10-15 років», – розповідає Дарина про особовий склад.

У вересні гвардійку нагородили медаллю “За сприяння Збройним силам України” згідно з наказом міністра оборони України. Дівчина впевнена: кожного, хто прийде сюди з дурними намірами, зустрінуть зі зброєю й дадуть гідну відсіч.

«Для мене слова присяги – це не просто текст, саме вони кожного дня мотивують мене виходити на службу. Я працюю для людей, заради них, незважаючи ні на що. Я служу і щоденно докладаю максимальних зусиль, щоб зберегти землю, на якій народилась», – зазначає гвардійка.

Перейти до вмісту