“Я пішов добровольцем на нуль”, — гвардієць на псевдо Цербер розповів про карколомні перипетії в оточеному окупантами Маріуполі (ВІДЕО) - НГУ

Бої за Маріуполь, злочини російських окупантів, поранення, евакуація з оточеного ворогом міста. Гвардієць Цербер дивом залишився живим, нині він продовжує служити у бригаді “Азов”. Історія світлого завзятого воїна, який понад усе любить свою Батьківщину. 

Вперше ми познайомилися з Цербером влітку. Він тоді сильно накульгував і кожен крок йому давався дуже боляче, проте як міг намагався допомогти побратимам, яких тільки звільнили з полону, і які заново мали оформлювати всі свої документи. Зараз він вже відновився, м’язи налилися силою. І ось всього тиждень тому нам вдалося поговорити з ним про його останній місяць в охопленому вогнем Маріуполі.

“Мені лишалося 30 днів до звільнення у запас, коли почалося повномасштабне вторгнення. Прокинулися по тривозі, але спочатку не повірили, що все це дійсно може відбувалося. Задва дніми були вже на “Азовсталі” — останньомуфорпості.Алепотім нас відрядилидо “Азова”. Ми підвозили снаряди артилерії. Через півтора-два тижні боєкомплект закінчився, і я пішов добровольцем на “нуль”: моя перша позиція була у центрі Маріуполя за Драмтеатром”, — розповідає кулеметник Цербер. Був він на позиції також тоді, коли по Драмтеатру, де ховалося щонайменше півтисячі цивільних, російські окупанти нанесли жорстокий авіаудар. Проте тоді Маріуполь зазнавав ударів з неба, моря та суші у режимі нон-стоп. І тому спочатку, каже Цербер, було неясно, де прилетіло. Тим часом ворог рвався у місто, витрачаючи тисячі своїх солдатів та тонни боєприпасів. — Були не тільки лобові атаки, намагалися брати в кільце, заходили вночі. Через щільну забудову стрілецькі контакти були на відстані 10-20 метрів. Було дуже багато російської авіації, артилерії. О7:00 розпочиналися у них артилерійські обстріли. Потім після цього йде техніка: два-тританки,виходятьна позиції, і вистрілюють свійбоєкомплект до кінця, після цього виходять їхні БТР, і так самовсевистрілюють. І після цього йде піхота. Я бачив мобілізованих з “днр” і “лнр”. Двічі бачив чеченців,вони йшли тапросто підганяли мобілізованих, щоб вони йшли вперед. Мобілізовані, були одягнуті дуже легко, і дуже просто екіпіровані. Три магазини та один в автоматі. Каски з Другої Світової війний білі пов’язки. Хтось, взагалі, у всьому цивільному”.

Харчі та вода швидко стали страшним дефіцитом, спроби їх дістати часто завершувалися смертю. Гвардійці отримували сухпаї, медикаменти, але постійно втрачали їх під завалами та в пожежах. І при цьому намагалися ще й ділитися з маріупольцями. Бачити горе цивільних людей було нестерпно: багато гинуло на вулицях, згорало живцем у власних квартирах, задихалося під завалами своїх будинків у підвалах.

“Поранення отримав 28 березня у Приморському районі. Танк пролетів дуже швидко перехрестя, пішов на розворот і відпрацював по будівлі, де ми були. Це була стара будівля ДОСААФ [укр. ДТСААФ], ми були на третьому поверсі. Хлопці відразу відреагували, мене витягли з під завалами. За пів години мене вивезли, але я постійно втрачав свідомість. Півтори доби пробув на “Азовсталі”. О півночі прийшов начмед з “Азова”. Нас знеболили, дали теплі ковдри. 31 березня о шостій чи сьомій годині ми вилетіли гелікоптером. Доки ми летіли, я чув якийсь удар незрозумілий та багато диму, постійно у вікні бачив стовпи наші. Ми летіли наскільки низько, що ніби торкалися землі. Коли ми вже прилетіли, приїхало дуже багато “швидких”. Я не знав, де я. Але там була дуже добра тітонька, її звали Надія, здається. Вона спитала чи знаю я номер телефону рідних, я маму набрав, просто сказав: “Алло, мамо! Привіт я живий! І вона якось відразу зрозуміла, що я в Дніпрі”.

Сьогодні бригада Нацгвардії “Азов”, де служить Цербер, проводить масову рекрутингову кампанію. Вона розбудовується за принципами, які свого часу лягли в основу найбільш підготовленого підрозділу 12-ї бригади НГУ — ОЗСП “Азов”.

“Це взагалі інший досвід. Тобі просто приємно бути серед цих людей. Це мужність, і водночас відданість спільній ідеї, це прагнення створити щось одночасно гарне та ефективне”, — ділиться Цербер.

Ставай до лав бригади НГУ «Азов».

Звільняй українську землю від окупантів разом з нами.

Для вступу телефонуй за єдиним номером рекрутингового центру «Азову»: +38 073 033 4308

Або заповнюй анкету.

Гвардійці бригади “Азов” є питомою складовою Сил Оборони України, вони професійно нищать російських загарбників на південних рубежах, мужньо б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту