“Воюю за своїх онуків”: історія нацгвардійця Юрія (ВІДЕО) - НГУ

Від Попасної до Кремінної. Офіцер батальйону спеціального призначення “Донбас” 15 Слов’янського полку Юрій розповів, чому всі сили віддає фронту, попри поважний вік.

Юрій на російсько-українській війні не вперше. У 2014 році був добровольцем. Після повернення до цивільного життя продовжив підтримувати захисників. На початку повномасштабного вторгнення російських військ до України, він покинув роботу у своїй будівельній фірмі та призвався до Національної гвардії.

“Я покинув усе, що у мене було. У мене була будівельна фірма. 24 числа я поїхав до своїх замовників, розірвав усі договори, сказав, що я однозначно йду захищати країну”, — розповідає Юрій.

Протягом 2022-2023 років гвардієць воював у Рубіжному, Долині, Богородичному, Куп’янську, Ізюмі, Зарічному тощо. Він брав участь у Слобожанському наступі та Лиманській операції. Однак каже, що найскладніше йому довелося у період боїв поблизу Попасної. Юрій отримав декілька контузій, проте підкреслює, що найближче йому відчуття втрати, коли доводиться ховати загиблих побратимів.

«Найважче, це коли привозиш ховати побратимів. Останнього ось возили ми, то дружина,  мати нам ледве руки не цілували за те, що ми витягнули з поля бою їхню дитину, їхнього чоловіка, батька, і привезли їм додому. Оце найстрашніше», — згадує гвардієць.

Юрію – 59 років. Але збирається воювати до перемоги над ворогом, що загрожує його рідній землі.

«У мене четверо внуків. Двоє дітей, які зараз теж захищають Батьківщину. До мене додому звідси 160 кілометрів. Я захищаю свою землю. Оце для мене мотивація — моя сім’я та Україна», — наголошує офіцер.

Нагадаємо, батальйон “Донбас” сформували добровольці у 2014 році, згодом вони увійшли до складу Національної гвардії України. Його бійці пройшли тяжкі випробування боями за Карлівку, Попасну, Лисичанськ, Іловайськ, Маріуполь, Дебальцеве, Сєвєродонецьк, Майорськ, Куп’янськ, Лиман, Рубіжне, Кремінну. Відзначилися майже у всіх гарячих точках на Луганщині, Донеччині, Харківщині. Військовослужбовці батальйону спеціального призначення “Донбас” 15-го Слов’янського полку Національної гвардії є питомою складовою Сил оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту