Вони живі, доки ми памʼятаємо: гвардійці вшанували пам’ять полеглих за Україну бійців - НГУ

29 серпня вшановують захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Ця дата обрана не випадково, адже саме в цей день у 2014 році, смертю хоробрих загинула найбільша кількість українських бійців під час так званого «зеленого коридору» з Іловайську.

У столиці гвардійці вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання, а також покладанням квітів до меморіалу загиблим воїнам АТО/ООС та на місця поховання воїнів 27 Печерської бригади. Після чого військовий капелан провів панахиду за Героями, які навічно залишились в строю.

«Наш обов’язок пам’ятати подвиг всіх тих воїнів, які віддали своє життя за незалежність та свободу українського народу. Кожен клаптик нашої землі дається нам не задарма. За це ми платимо найбільшу ціну – життя наших воїнів. Тому й пам’ять про них залишиться навіки, адже ці Герої навіки в строю», – зазначив командир 27 Печерської бригади полковник Дмитро Цимбал.

У Чернігові, біля меморіалу, військові разом з батьками загиблих воїнів схилили голови та віддали шану захисникам, які загинули за незалежність та цілісність України.

«Ми віддаємо шану хоробрим воїнам, що навічно закарбували свої імена в літопис безсмертного небесного війська. Ми пам’ятаємо всіх синів, дочок, братів і посестер, котрі взяли у руки зброю та пішли боронити наші землі, але хоробро загинули в бою з окупантом», – промовила мати загиблого воїна пані Людмила.

У Житомирі пам’ять загиблих героїв вшанували покладанням квітів до меморіальних стендів загиблих учасників АТО/ООС та до пам’ятного знаку “Захисникам України у війні з російським агресором”.

На Смолянському військовому кладовищі військовослужбовці, рідні та близькі загиблих, представники влади та духовенства хвилиною мовчання вшанували загиблих захисників України. Після спільної молитви присутні поклали квіти до могил.

Представники територіального управління та бійці бригади «Спартан» вшанували пам’ять полеглих Героїв хвилиною мовчання та покладанням квітів до могил військовослужбовців. Під час заходу капелани військових частин на чолі з архієпископом Харківським та Ізюмським владикою Афанасієм провели панахиду за полеглими воїнами.

«Нині в цей час українська земля-мати щоденно приймає в своє лоно своїх дітей, які захищають її від російського загарбника, який прийшов з ненавистю і вбиває, калічить, руйнує та нищить плоди праці нашого народу. Наші захисники і весь наш народ став плечем до плеча в найтяжчий час в історії нашої держави, з великої любові до рідної землі, батька і матері, до сина і доньки, і до кожного ближнього. Немає більше любові за ту, як віддати життя своє, душу свою за друзів своїх. І саме любов спонукає наших захисників на жертовний подвиг в ім’я Батьківщини, а Отець небесний приймає їхні душі у царство своє Боже на вічне життя, бо душі їхні безсмертні», –  зазначив владика Афанасій.

Гвардійці разом із рідними, близькими загиблих Героїв та містянами віддали шану кожному бійцю, що поховані на кладовищі. Промова від духовенства, хвилина мовчання та квіти до могил тих, хто стали на захист України й до останнього свого подиху билися за її майбутнє. 

Гвардійці Навчального центру, військового шпиталю НГУ спільно із побратимами зі Збройних сил України, представниками влади та духовенства також взяли участь у молебні, де хвилиною мовчання вшанували усіх полеглих захисників!

Командування Навчального центру, спільно з військовими капеланами відвідали могили воїнів, де у спільній молитві помолилися за упокій душ захисників з Золочівщини. 
 
Під час зустрічі з рідними, військовослужбовці подякували їм і висловили слова співчуття та вдячності.

Закарпатські нацгвардійці у День пам’яті захисників України разом з представниками військової адміністрації, побратимами з інших силових структур та громадськістю вшанували пам’ять полеглих за незалежність України на пагорбі Слави в Ужгороді.

У Хмельницькому вшанували полеглих побратимів покладанням квітів до стели пам’яті та меморіалу загиблим за волю України Героям, а також – до меморіальних дощок на честь загиблих в бою хмельничан-військовослужбовців Нацгвардії України.

«Згадуючи героїчний супротив полеглих побратимів, їхню жертовність в ім’я майбутнього вільної України, правди й справедливості, ми пам’ятаємо також і про те, яким тернистим та складним є шлях нашого народу до омріяної свободи, скільки поколінь борців за волю полягли в боях, — зазначив нацгвардієць Олександр. — Українці — сильна нація, загартована кількасотлітньою боротьбою. Пам’ять про наше героїчне далеке й близьке минуле є важливим елементом національної свідомості, бо вона об’єднує і мобілізує українців. Тож пам’ятаймо про наших полеглих Героїв, які допомагають нам тримати прапор свободи! Пам’ять про них назавжди в наших серцях!»

У Івано-Франківську командування військової частини передали сім’ї полеглого гвардійця Дмитра Вакулевича відомчу відзнаку “За доблесну службу” від командувача Національної гвардії України та Золотий хрест «За військові заслуги» від Головнокомандувача Збройних Сил України. Відзнаку отримали мати Вакулевич Леся та дружина Добжанська Марія.

У Рівному військовослужбовці Нацгвардії України разом з представниками органів державної влади та інших силових структур поклали квіти на могили полеглих захисників на «Алеї Героїв». Також нацгвардійці відвідали місце ракетного удару в Антополі й вшанували загиблих побратимів.

Запалили лампадки та вшанували усіх полеглих героїв нацгвардійці у Тернополі, Калинівці та Луцьку. У Вінниці на оновленій площі схилили голови перед зображеннями чотирьохсот бійців, які віддали своє життя за Незалежність.

Командири військових частин підпорядкування Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, очільники державної влади, місцевого самоврядування, військових, силових структур взяли участь в заходах, присвячених пам’яті та вшануванню героїв у всіх містах країни.

Гвардійці військових частин НГУ віддали шану побратимам, які загинули під час виконання службово-бойових завдань, відвідавши місця їх поховання.

У Запоріжжі в День пам’яті захисників України сім’ям загиблих нацгвардійців вручили посмертні нагороди «За мужність». Високі державні нагороди передали дружинам та батькам героїв полковник Андрій Бєляєв, командир 23-ї окремої бригади охорони громадського порядку “Хортиця”, спільно з Юрієм Малашко, головою Запорізької обласної державної адміністрації. 

Відповідно до Указу Президента України орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) нагороджені: 

солдат Плечун Андрій Васильович;

старший солдат Чернов Олександр Олександрович;

солдат Буряк Ігор Валерійович;

солдат Агафонов Ярослав Олегович;

сержант Сахно Роман Володимирович.

В Національній академії Національної гвардії України також відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті полеглих захисників та захисниць нашої держави. Поминальну панахиду у пам’ять загиблих у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України провів капелан Академії протоієрей Григорій.

«Наш обов’язок – пам’ятати всіх героїв, які віддали найдорожче, що у них є – своє життя. Ми знаємо, за що б’ємося і за що помирають найкращі сини та доньки України. За право бути собою, бути вільними та до життя в справедливому мирі. Наші полеглі герої вже зробили все, що могли, а ми повинні продовжувати їх справу та жити в мирній і процвітаючій країні. І ми переможемо – заради майбутнього, заради усіх, хто загинув», – звернувся капелан Академії протоієрей Григорій.

Також у День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відкрили меморіальну скульптуру Героям Небесної Сотні за сприянням запорізьких нацгвардійців на Донеччині. Над монументом заввишки понад 4 метри й завважки понад 8 тонн працювали, від ідеї до реалізації, близько трьох місяців. Його встановили у місті Покровську – на малій Батьківщині Героя Небесної Сотні Володимира Наумова. Він жив і працював у селищах Шевченкове та Родинське неподалік міста.

“Для мене було важливо знайти нову виразну форму, незвичайний силует і пластичну мову виконання, щоб майбутній пам’ятник зміг спонукати людей замислитися та вшановувати пам’ять. Дві абстрактні колони із рваними ритмами, які символізують обірвані життя, утворюють між собою простір, що нагадує запалену свічку – символ пам’яті, в колонах є вкраплення, які символізують сльози. Ми завжди маємо пам’ятати, що Герої Небесної Сотні віддали своє життя за конституційний лад в Україні та право вибору, тож не маємо права допустити руйнування цих фундаментальних стовпів”, – розповідає Борис Данилюк, скульптор, військовослужбовець 23-ї окремої бригади охорони громадського порядку “Хортиця” Національної гвардії України.

Вшановуючи пам’ять загиблих захисників України, ми продовжуємо їхню справу – боремося за вільну, незалежну Україну, гідну подвигу та жертви, які вони принесли.

Герої не вмирають, вони завжди в наших серцях!

За матеріалами військових частин

Перейти до вмісту