Вони роблять неможливе: як українські військові впіймали КАБ і затрофеїли танк (ВІДЕО) - НГУ

В України закінчуються снаряди і майже виснажений запас ракет для ЗРК Patriot. Але фронт тримається надзусиллями наших людей, які і є справжньою українською “диво-зброєю”.

Те, що зробили хлопці з бригади “Азов”, можна назвати лише одним словом – “подвиг”. Їм був потрібен танк. Вони не просили його у союзників, а забрали у ворогів. Іще один унікальний випадок на війні – новий Т-72 “азовці” вивели своїм ходом. Відтепер цей танк буде навалювати по тих, хто його зробив, і допоможе бригаді “Азов” здобувати перемогу на полі бою.

Колона ворожої бронетехніки ледь не обвалила українську оборону в районі села Терни. Цей танк вартістю більше, ніж два мільйони доларів, мав підійти впритул до позицій “Азова” і прорвати їх. Для захисту від дронів машину обшили сітками й обвішали небаченою кількістю засобів РЕБ. Який, втім, пропустив один приліт FPV. 

Танк на всіх парах валив по дорозі в бік українських позицій і врізався в підбиту БМП. Його екіпаж втік. Здавалося б, простіше за все танк спалити дроном. Але ці двоє хлопців ризикнули та під вогнем противника змогли запустити двигун. 

“Подивився на його стан. Бачу, що він може поїхати. Роблю на КСП доповідь, що пацієнт скоріше живий, чим мертвий”, – розповідає Ілля Дворко, заступник командира 2-ї танкової роти бригади “Азов”.

Та цій доповіді передували три ночі важкої командної роботи усієї батальйонно-тактичної групи. З’ясувалось, що 72-ку зупинив не FPV, а путанка дротів на гусеницях, яка їх заблокувала.

Спочатку під обстрілом довелось обрізати гірлянди дротів з гусениць. Потім, так само під обстрілом, тягнути сюди три важелезні танкові акумулятори.

Та потрапити всередину було неможливо. Цей люк перекрила гармата. Щоб завести танк, потрібен був неймовірний збіг обставин – механік-водій зі здібностями акробата. І це не жарт. В “Азові” знайшовся такий. Мехвод Володя, який працював з цирком “Дю Солей”.

В непроглядній темряві танк рвонув уперед і влетів у воронку від бомби. Від удару командир знепритомнів. Але, прийшовши до тями, вибрався з пастки й дотягнув танк до своїх.

З першого погляду зрозуміло, що новітній танк вартістю у два мільйони доларів використовувався фактично, як одноразовий таран з гарматою.

Абсолютний героїзм цих хлопців точно не має меж. Але кількість героїв не безмежна. Наш головний ресурс – люди, і воювати так, як воюють росіяни, ми не можемо. Потрібна зброя іншого порядку. Диво від зенітників мають замінити удари F-16 по носіях КАБів. Снайперів-артилеристів з гарматами  минулого століття – розумні снаряди й новітні гаубиці. А відчайдушних мисливців на трофеї – ангари, забиті сучасною бронетехнікою. І поки світ не квапиться з допомогою, наші люди на межі можливого тримають фронт.

Подробиці в сюжеті ТСН:

Перейти до вмісту