Волонтери-реабілітологи займаються відновленням здоров’я нацгвардійців на Харківщині - НГУ
Сьогодні кожен робить те, що він всіє якнайкраще. Харківські реабілітологи допомагають бійцям Нацгвардії вирішувати проблеми з опорно-руховим апаратом. Чоловіки за останні 5 місяців провели вже понад 500 сеансів реабілітації для військовослужбовців Національної гвардії України, ЗСУ та Територіальної оборони.
Більш як 30 кілограмів екіпіровки, бронезахисту та зброї щоденно, від початку війни переносять на собі військовослужбовці Нацгвардії. Таке спорядження забезпечує надійний захист для життєво важливих органів, а з іншого боку опорно-руховий апарат людини, який постійно випробовує колосальні навантаження, зазначають медики.
 
Ми вже писали про харків’ян-волонтерів – масажиста Сергія та реабілітолога Дмитра, що допомагають військовим розв’язувати такі проблеми після носіння бронежилетів. За один день волонтери можуть допомогти тридцяти бійцям.
 
У мирному житті харків’янин Дмитро займався реабілітацією цивільних і військових вже понад 20 років. Його професія – це синтез великого емоційного та фізичного навантаження. Віра та підтримка у пацієнта, що вчиться жити наново.
 
«До повномасштабного вторгнення я працював з військовим, допомагав їм відновитися після ампутацій кінцівок, ставив на ноги тих, хто потенційно міг це зробити. Захворювання опорно-рухового апарату, виходячи з моєї практики, значно «помолодшали». Якщо раніше зі скаргами на болі у хребті та суглобах зверталися люди віком від 40-років, то тепер це пацієнти від 20 років. На це впливає багато факторів, один з них малорухомий спосіб життя. Сьогодні наші пацієнти як раз представники молодшого покоління – бійці строкової служби. Безперечно, 12-годинне навантаження на хребет не могло не відобразитись на стані їх здоров’я. Проте, організм має резерви адаптаційних механізмів, що дозволяють підтримувати опорно-руховий апарат в нормальному стані. Ми не лише намагаємось зняти симптоми, але й навчити їх самостійно робити нескладні вправи для полегшення самопочуття», – розповідає реабілітолог Дмитро.
 
Сергій — професійний масажист, також має величезний досвід за плечима. Сьогодні поставив свою діяльність на “військові рейки”.

«Під час мирного життя, за один робочий день я приймав від 8 до 10 пацієнтів. Зараз, коли приїжджаємо до військових, працюємо поки є пацієнти, що мають скарги на здоров’я. Маємо необхідне професійне обладнання та активно використовуємо тейпи. Вони діють як система підтримки м’язів та суглобів, не блокуючи жодних рухів та дозволяють відновлюватись після травм і не обмежують рухливість», – зазначає масажист Сергій.
 
Волонтери зазначають, що займатимуться реабілітацією до Перемоги.
Перейти до вмісту