Водії-рятівники: герої, які вивозять з пекла - НГУ

У контексті військових операцій та потреб евакуації військовослужбовців, роль водія катера стає ключовою для забезпечення безпеки та успішності завдання.

Боєць роти оперативного призначення 34 Херсонського полку НГУ Михайло – водій катеру, який забезпечує евакуацію побратимів з небезпечних бойових зон на лівобережжі Дніпра.

В мирний час Михайло працював водієм вантажівки. На перший погляд, здається ці два види транспорту не мають нічого спільного, але залишаючись водієм у будь-яких умовах, він відчуває користь від набутого досвіду і навичок своєї  цивільної професії.

Авжеж, навички водіння вантажівки допомагають мені керувати катером з великою впевненістю. Вміння адаптуватися до різних умов на шляху допомагає у визначенні безпечних маршрутів та управлінні ризиками на воді. Однією з важливих навичок, яку я вивчив керуючи вантажівку, є ефективне керування часом та ресурсами. Це дуже важливо при плануванні та виконанні маршруту на воді, коли час і ресурси можуть бути критичними чинниками”, – розповідає Михайло.

Кожен день нацгвардійця розпочинається з уважного аналізу погодних умов та рівня води, бойової оперативної обстановки, можливих ризиків, таких як мінування, потрапляння в поле зору ворожих спостережних постів тощо. 

“Це важливо не лише для безпечної навігації, але й для вибору оптимального маршруту та планування часу переходу”, – говорить гвардієць. 

Але не завжди все можна передбачити. Михайло розповідає про виїзд, коли його катер вразив ворожий fpv-дрон.

Піl час однієї з ротацій на лівий берег Дніпра, раптово, ми помітили російський fpvдрон, який наближався до нашого катера. Незабаром він вдарив у бік судна, спричинивши серйозне пошкодження. Ми використали наявні евакуаційні процедури та швидко покинули судно. Нам вдалося евакуювати всіх до того, як ситуація загострилася, хоча на це знадобився час, який в таких умовах відіграє дуже важливу роль. В цей раз, ще раз пересвідчився, що комунікація з іншими підрозділами допомагає”, – з підтримкою і прикриттям нацгвардійцям вдалося успішно вийти із зони спостереження ворога без втрат.

Національна гвардія України спільно із Збройними Силами України та іншими складовими сектору безпеки і оборони, незважаючи на перевагу противника в живій силі та озброєнні, забезпечує надійний захист України від збройної агресії російської федерації. Михайло, разом з бойовими побратимами, щоденно виконують вкрай небезпечні бойові завдання, і не зупиняться, поки останній окупант не залишить української землі.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту