Ветеран Нацгвардії здобув першу золоту медаль на Іnvictus Games 2022 - НГУ
“Золото” у штовханні ядра з результатом 9,46 метра виборов Родіон Сітдіков🥇
 
Життя Родіона – наполегливий шлях до життя та до перемоги, в першу чергу над собою!
У 2014-му Родіон пішов добровольцем до Національної гвардії.
 
На сході України чоловік був рік. Підрозділ Родіона тримав оборону на Луганщині. Спочатку Попасна, потім Кримське та Бахмут.
 
Під час гарячої фази оборони Кримського “Гради” російсько-окупаційних військ працювали без упину. Ветеран пригадує, у той час кожен дістав по кілька контузій, однак отримати професійну медичну допомогу часу не було. Після року служби Родіон почав непритомніти від отриманих контузій. Згодом у нього виявили дві пухлини в голові.
 
💬«За рік мене комісуваали… Йти я не хотів», – ділиться гвардієць.
 
💬 «Коли ми були в Попасній нас врятували від смерті хлопці, які тримали Іловайськ, бо всі сили російські були сконцентровані там, а коли знаходилися в Кримському – Дебальцеве. Ми виживали ціною інших. На війні так… То хіба тепер мені лежати на ліжку, коли вони в землі…?», – розповідає Родіон.
 
Бігти! Жити!
 
Каже, що перша найстрашніша травма, яку прийшлося побачити – скалічення товариша, з яким жили в одному бліндажі.
 
💬 «Сергій вижив, зараз в Києві. Отримав орден «За мужність» і саме він мене спонукав займатися спортом. Я ще не знав про них, але почав бігати по 100 метрів. Згодом дійшов до 10 кілометрів», – каже військовослужбовець.
 
Бо поки зайнятий фізичними навантаженнями він забуває про війну.
 
Поділився, що коли був молодшим – займався боксом і гирями. Тому за кілька місяців у заміському будинку чоловік сконструював за власними кресленнями багатофункціональний тренажер.
 
💬«Пізніше дізнався про марафон для військових в Шотландії, а тоді почув про Вашингтон. Інколи аби послухати музику я бігаю зайвий раз, слухаю AC/DC або Скрябіна.»
 
У 2016-му у чоловіка паралізувала всю праву сторону. Була операція. Після операції дружина знову привела Сергія, а той каже: «Змінилися критерії, спробуймо?».
 
Уже тоді Сітдіков був націлений на ветеранські змагання. А згодом дізнався про Invictus у 2017 взимку, теж завдяки Сергію.
 
💬«Це не найбільше досягнення, бо крім цього – я зберіг родину, вижив після діагнозу онкології. Але якби не Invictus, то у мене не було б підтримки, у мене не було б цілі в житті», – розповідав Родіон.
Сьогодні Родіон Сітдіков здобув першу золоту медаль на Invictus Games 2022.
 
Президент України Володимир Зеленський відреагував на першу перемогу української команди в міжнародних спортивних змаганнях “Ігри нескорених”.
 
💬“Перша перемога України на Invictus Games у Гаазі! Родіон Сітдіков виборов “золото” у штовханні ядра у перший день змагань. Пишаємося безмежно! Українці – справді нескорені”, – зазначив Президент у дописі Фейсбук.
 
Слава Україні!🇺🇦
Слава нашим Нескореним воїнам!
Перейти до вмісту